2. listopadu 2008 • 14:46

Hanušová-Nashová má bronz

Autor:
Martin Bína
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Česká reprezentantka Kateřina Hanušová-Nashová vybojovala bronzovou medaili na evropském šampionátu v cyklokrosu.Ve francouzském Liévinu dnes nestačila pouze na vítěznou Hanku Kupfernagelovou z Německa a Francouzku Maryline Salvetatovou.

Sedmá žena ze Světového poháru bikerek Hanušová-Nashová startovala na vrcholné cyklokrosové akci poprvé a naznačila, že by i v tomto odvětví mohla myslet stejně vysoko jako v cross country. Na startu stála sice až ve třetí řadě, ale bleskově se kolem soupeřek protáhla a do bahnitého terénu vjížděla k údivu všech na vedoucí pozici.

Jejímu tempu stačily pouze tři nejlepší závodnice ze závodu Světového poháru v Táboře - čtyřnásobná světová šampionka Kupfernagelová, Salvetatová a další česká cyklistka Pavla Havlíková.

Tu potkal v závěru třetího okruhu defekt a propadla se na osmé místo se značnou ztrátou na nejlepší. Nakonec obsadila sedmou pozici. Dvě zkušené cyklokrosařky se od jednatřicetileté Hanušové-Nashové dokázaly odpoutat v polovině závěrečného šestého okruhu. Do té doby je česká bikerka hodně zlobila, několikrát se jim pokoušela odjet, ale ani jednou se jí to nepodařilo.

Šampionát vůbec nevyšel českým jezdcům do 23 let. Ondřej Bambula se sice dvě kola držel ve vedoucí trojici, ale pak mu došly síly a skončil patnáctý. Nejvýše se umístil Jiří Polnický na devátém místě. Zvítězil Němec Philipp Walsleben před domácím Aurélienem Duvalem.

Smůlu měli David Menger a obhájce bronzu Lukáš Klouček. První měl pád hned po startu a závod pro něj skončil, Klouček se zapletl do kolize a zničil kolo, takže cílem prvního okruhu projel beznadějně poslední. Po polovině závodu odstoupil.

Výsledky:
Ženy: 1. Kupfernagelová (Něm.) 35:23, 2. Salvetatová (Fr.) -3, 3. Hanušová-Nashová (ČR) -13, 4. Ferrierová-Bruneauová (Fr.) -22, 5. Van den Brandová -30, 6. Elemansová (obě Niz.) -53, 7. Havlíková (ČR) -1:36.

Muži do 23 let: 1. Walsleben (Něm.) 49:02, 2. Duval (Fr.) -56, 3. Van Compernolle -1:04, 4. Bertholet (oba Belg.) -1:14, 5. Meisen (Něm.) -1:29, 6. Lejeune (Fr.) -1:38, ...9. J. Polnický -1:50, 15. O. Bambula -2:42, 19. Petruš -2:55, 29. Příhoda -4:01, Menger, L. Klouček (všichni ČR) oba nedokončili.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, cyklokrosKlasická verze
Mobilní verze