8. listopadu 2008 • 22:14

Kreuziger vyhrál Top Ten časopisu Peloton

Autor:
Roman Kreuziger
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Silniční cyklista Roman Kreuziger z italské profesionální stáje Liquigas se stal podle očekávání vítězem žebříčku Top Ten časopisu Pelotonu.Po roční přestávce dnes byli nejlepší jezdci v jednotlivých cyklistických odvětvích slavnostně oceněni v rámci veletrhu Sport Life na brněnském výstavišti.

O Kreuzigerově vítězství se nepochybovalo. Dvaadvacetiletý talent se v letošním roce blýskl vítězstvím v závodu ProTour Kolem Švýcarska, na silnicích Kolem Romandie skončil druhý a při svém premiérovém startu na Tour de France obsadil 13. místo, což je historicky nejlepší výsledek českého cyklisty na "Staré dámě."

Mezi ženami vystřídala na pomyslném trůnu několikanásobnou vítězku Ladu Kozlíkovou její oddílová spolujezdkyně z Dukly Praha Jarmila Machačová. V cross country bikerů dominovali oba čeští olympionici Jaroslav Kulhavý a Tereza Huříková. Nejlepšími maratonci na horských kolech se stali Ivan Rybařík a Barbora Radová.

Kuriózní situace nastala mezi ženami v kategorii sjezd a fourcross, kde Jana Horáková a Romana Labounková získaly shodný počet bodů a o prvenství se musely podělit. Mužským vítězem se stal Kamil Tatarkovič. Mezi cyklokrosaři získal první místo vicemistr světa Zdeněk Štybar.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, cyklistika, kreuzigerKlasická verze
Mobilní verze