2. března 2010 • 14:43

Zemřel nejstarší český olympionik, cyklista Loos

Autor:
Milan Loos byl v 96 letech nejstarším českým olympionikem
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve věku 96 let zemřel nejstarší český olympionik cyklista Miloslav Loos. ČTK o tom dnes informoval cyklistický manažer Lubor Tesař. Loos startoval na olympijských hrách v Berlíně v roce 1936, v prvním ročníku Závodu míru v roce 1948 obsadil osmé místo a dlouhé roky byl trenérem reprezentace.V roce 1937 vybojoval zlatou medaili na domácím šampionátu a celkem dvanáctkrát startoval na nejtěžším českém silničním závodu Praha - Karlovy Vary - Praha.

V jeho sbírce úspěchů je i medaile z olympijských her v Berlíně, která však v žádných statistikách nefiguruje. V závěru silničního závodu na 100 km v posledním kilometru Loos unikl s Francouzi Cherpentierem a Lapébiem a bojovali na klopené dráze autodromu Avus o stupně vítězů.

Zezadu se však přihnal Ital Favalli a českého jezdce srazil k zemi, takže Loos nebyl klasifikován. Dodatečně obdržel bronzovou medaili, protože už byl v ochranné zóně.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, cyklistika, loos, úmrtí
 Klasická verze
Mobilní verze