Super Bowl 2018: Nejlepší triky? Foles předstíral, že nehraje. Brady pas nechytil | iSport.cz
Pavel Janega
5. února 2018 • 17:30

Triky v Super Bowlu: Foles předstíral, že nehraje. Brady pas nechytil

Autor:
TOP VIDEA
PĚTKA: Trenér kola? Vrba za další střídání i vrtochy před novináři PĚTKA: Trenér kola? Vrba za další střídání i vrtochy před novináři
LIGOVÝ INSIDER s Jiránkem: Matoušek je hráč, který tady 20 let nebyl LIGOVÝ INSIDER s Jiránkem: Matoušek je hráč, který tady 20 let nebyl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byly to akce, které fanoušky přivedly do varu. Nikdo je nečekal. Jenže zatímco legendární quarterback Patriots Tom Brady tu svou nedokázal dokončit, Nick Foles z Eagles ji na druhé straně přivedl k dokonalosti. Chyceným touchdownem!Patriots a Eagles vymysleli v podstatě totožný trik s tím, že finální pas měl přijmout jejich quarterback. V tom bylo překvapení, s nímž nepočítali nejen fanoušci na stadionu a u televizních obrazovek, ale především ani jedna z obran.

Jako první to zkusili Patriots. Na začátku druhé čtvrtiny rychle rozehráli a Brady si seběhl k pravé lajně. Vypadalo to tak jednoduše! Jenže následný pas od Dannyho Amendoly nedokázal zkušený hráč chytit.

Před koncem poločasu přišli s nápadem Eagles.

„Zkuste to!“ ozval se pokyn trenérů. „A já řekl: pojďme do toho,“ přiznal QB Nick Foles později. Ta akce nebyla nahodilá, v posledních týdnech ji trénoval s týmem mnohokrát.

A tak udělal úkrok doprava. Předstíral, že nehraje a „na oko“ šel cosi říct spoluhráči. V tom Eagles bleskově rozehráli a Foles chytil přihrávku do touchdownu.

Všichni jen zírali! To, co Brady nedokázal, podceňovaný Foles dokončil. Přitom s přijetím přihrávek nemá žádné zkušenosti: tohle byl jeho první chycený pas v kariéře.

A ještě něco: Foles se zapsal do historie jako první quarterback, který zařídil touchdown v Super Bowlu hozenou i přijatou přihrávkou. Famózní představení.

Brandon Graham s rodinou slaví výhru v Super Bowlu
Brandon Graham s rodinou slaví výhru v Super Bowlu

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 3. kola Fortuna ligy »

4. kolo Fortuna ligy:
Ml. Boleslav - Slavia
(pá 18:30), Příbram - Dukla (so 17:00), Opava - Liberec (so 17:00), Jablonec - Karviná (So 17:00), Plzeň - Zlín (so 19:00), Slovácko - Olomouc (ne 15:00), Teplice - Sparta (ne 18:00), Bohemians - Baník (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze