Zvládne domácí tým vyhrát titul?
TOP VIDEA
Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man! Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man!
Slavia - Bohemians: Teclovi se otočilo koleno, musel být odnesen a střídán Slavia - Bohemians: Teclovi se otočilo koleno, musel být odnesen a střídán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když chodili na jaře na kopanou, ostravští fanoušci se strachovali o záchranu. V sobotu ve finále Bitters ligy amerického fotbalu však budou na vítkovickém stadionu domácí Ostrava Steelers bojovat v Czech Bowlu o titul. V repríze loňského boje je čekají dosavadní suveréni Prague Black Panthers (PP ČT Sport, sobota, 19.00).Po dlouhých 21 letech se Czech Bowl vrací do Ostravy a místní klub Steelers má šanci zopakovat tehdejší triumf, který byl zatím jediným vítězstvím mimopražského týmu.

„Trošku jsme trnuli a skrytě drželi palce Ostravě, aby se do finále dostala,“ usmívá se Filip Hobza, předseda České asociace amerického fotbalu. „Ostrava byla předloni poslední, vloni už se dokázali dostat do Czech Bowlu. Progres je jednoznačný. Věřím, že to bude vyrovnaný zápas. Ostrava nemá co ztratit, bude hnána dvanáctým hráčem, fanoušky. Má šanci překvapit.“

Ostravští Steelers pokračují ve svém příběhu o návratu ze dna. Z posledního místa v lize v roce 2016 vloni povstali až do Czech Bowlu, kde je však Prague Black Panthers vycvičili skóre 28:0. Pražský tým, který vznikl spojením dvou rivalů Black Hawks a Panthers, drží sérii pěti titulů v řadě. Předtím dvakrát triumfovali Black Hawks. Ostrava je ale rozjetá. V druhém vzájemném zápase základní části s favoritem prohrála jen o čtyři body.

„Samozřejmě věřím, že, můžeme vyhrát. S PBP máme za sebou dobrý zápas,“ říká Garrett Griffeth, hlavní trenér, defenzivní koordinátor a zároveň safety Steelers.

VIDEO: Pozvánka na Bitters Czech Bowl XXV.

V ostravském týmu po nevydařeném začátku sezony skončili hrající trenér Luke Wildung, finský quarterback Henri Väänänen i dánský lineman Jimmi Nannberg. Trénink mužstva převzal Griffeth a klíčovou posilou útoku se stal americký quarterback Steven Wilken.

„Éra před Stevenem a po Stevenovi se vůbec nedá srovnávat,“ tvrdí manažer a linebacker Steelers Adam Synáček. „Rozhodli jsme se, že budeme muset udělat důrazné změny a ozdravíme celý útok. Díky bohu jsme našli Stevena, člověka, který je nesmírně soutěživý. Znovu to začalo jít. Tým má potenciál. Chyběl generál na hřišti, kterého teď máme, doufáme, že to dotáhneme do konce.“

Favoritem ale zůstávají Black Panthers, kteří spoléhají na taktickou vytříbenost svého hlavního kouče Daniela Levyho. V semifinále rozstříleli Brno Sígrs 63:0.

„Díky kouči Levymu máme geniální rozbory ostatních týmů. Na hřišti to možná vypadalo jednoduše. Ve chvíli, kdy se, v uvozovkách, chudáci Sígrs postavili do určitého postavení, my jsme věděli, co na ně hrát. Pak se proti nám hraje těžce,“ říká linebacker Black Panthers Karel Augusta. „Jestli by nás Steelers nedokázali ničím překvapit, byla by to škoda.“

V posledním vzájemném zápase Steelers předvedli zajímavou variantu, když jednoho z nejlepších running backů ligy Dominika Dvorského postavili na pozici wide receivera.

„Steelers od loňska určitě vyrostli. Hrají velmi fyzický fotbal, dávají do toho hodně energie a hrají celý zápas. Čekám velmi fyzický zápas,“ říká Levy. „Tenhle zápas jsme chtěli. Cítíme, že to bude dobrý zápas. Otestuje nás ten nejlepší soupeř, pro fanoušky to bude zábavné.“

Brány ostravského Městského stadionu se v sobotu otevírají už v 17 hodin, výkop je o dvě hodiny později. Doprovodný program nabídne vystoupení cheerleadeers, DJ, praktické ukázky amerického fotbalu, tentokrát se přidá také akrobatická show modelů letadel.

Návštěvníci budou mít k dispozici také tradiční tleskadla s infografikou, kde najdou základní principy a pravidla amerického fotbalu. Vstupenky jsou k dipozici v síti Ticketlive.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze