5. srpna 2016 • 16:27

Baseballová extraliga pozná finalisty. Kotlářka se rve s Eagles, Draci s Ostravou

Autor:
V semifinále baseballové extraligy mezi Kotlářkou a Eagles je zatím stav 1:1 na zápasy.
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Napínavé a nepředvídatelné je zatím pražské derby v rámci semifinále play-off baseballové extraligy. V něm je mezi Kotlářkou a Eagles stav 1:1 na zápasy, první duel začne od 19:30 v Krči. Jasněji probíhá druhý semifinálový duel mezi Draky Brno a Arrows Ostrava, brněnští baseballisté vyhráli dvakrát a vyhlašují, že chtějí již od 20:00 na svém stadionu postoupit do finále.V Praze bude k vidění souboj reprezentačních nadhazovačů, proti sobě se postaví – Marek Červenka z Kotlářky a Tomáš Duffek z Eagles. Oba vyznávají spíše techničtější styl, upřednostňují přesné točivé rány před rychlostí. Červenka je však pravák, Duffek levák.

Eagles vstoupili do série s favorizovanou Kotlářkou hodně důrazně, vždyť na jejím hřišti odpálili hned v úvodním zápase bratři Zýmové homeruny, úvodní duel pak vyhráli. V neděli pak jen těsně o bod zvítězili úřadující mistři z Kotlářky.

„Čekali jsme, že série bude těžká, Eagles se nyní hodně daří. Já mám v hlavě ale svůj plán, kterého se budu držet,“ tvrdil nadhazovač Červenka, který už extraligu hraje devět let. Zná většinu pálkařů, jenže oni stejně tak znají jeho.  

„Budeme se snažit hrát na Kotlářku důrazně. Jsme v dobré psychické pohodě, využijeme toho,“ doufá Duffek a jeho spoluhráč Michal Zýma dodává: „Věříme si, že tento víkend uspějeme a vrátíme Eagles na pražský trůn.“

Ve druhé semifinálové sérii jsou daleko více spokojenější Draci Brno, devatenáctinásobní domácí mistři. Nad Arrows Ostrava vedou 2:0 na zápasy.

„Počítali jsme s tím, že semifinále s Draky nebude jednoduché. V prvním zápase nás pohřbila jedna smolná směna, ve které jsme udělali 3 errory za sebou, a to nás stálo 3 body. Druhý zápas to bylo s obranou lepší, ale bohužel moc nefungoval útok. Do toho jsem neházel tak, jak bych si sám přál. V Brně se pokusíme urvat výhru, ať se série ještě prodlouží,“ prohlásil Ondřej Satoria z Arrows.

Draci budou hrát dnes na svém stadionu od 20:00 a chtějí vybojovat rozhodující třetí bod. „Série probíhá tak, jak jsme si představovali. Nadhazovači i obrana předvádí skvělou práci. V útoku těžíme z vyrovnaných výkonů celého lineupu. Věřím, že vyhrajeme třetí zápas a ukončíme sérii už v pátek,“ dodal Michal Ondráček.

Semifinále play-off extraligy
Pátek
19:30    Eagles-Kotlářka   
20:00    Draci-Arrows    
Sobota
13:00    Eagles-Kotlářka   
19:00    Arrows-Draci    
Neděle
13:00    Kotlářka-Eagles
15:00    Draci-Arrows    

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze