26. ledna 2018 • 23:01

Nejužitečnějším hráčem baseballové extraligy byl vyhlášen Chroust

Autor:
Nejužitečnějším hráčem extraligy za rok 2017 byl zvolen brněnský nadhazovač Chroust.
TOP VIDEA
TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů
11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci 11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nadhazovač Radim Chroust byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem loňské extraligové sezony. Cenu brněnský baseballista převzal na slavnostním galavečeru Czech Gala 2017 v pražském Centru pohybové medicíny Pavla Koláře.Chroust v uplynulém roce odházel v play off třináct směn s jedenácti strikeouty a pomohl vybojovat Drakům Brno jednadvacátý titul. "Moc si ocenění vážím, nečekal jsem to. Loňský titul bylo velice náročné vybojovat. Ve finále proti Arrows Ostrava rozhodoval každý bod. Byla to patrně nejvyrovnanější série," řekl Chroust.

Výběr Draků se stal nejlepším týmem roku. Nejlepším nadhazovačem za uplynulý rok byl vyhlášen Američan Dylan Bramme, který hrál za Skokany Olomouc, ale v současné době se už připravuje na sezonu v americké nižší lize.

Nejlepším pálkařem se stal další cizinec Cameron Russ, jenž působí v Arrows Ostrava. Nejvíce homerunů odpálil Matěj Hejma z Eagles Praha, autor šestnácti nechytatelných míčů za bariéru, v základní části jich dal jedenáct.

"Bylo náročné se prosadit, každý tým měl minimálně jednoho nebo dva zahraniční nadhazovače. Liga byla nesmírně kvalitní, možná nejvíce v její historii," řekl Hejma.

Osobností extraligy se stal Pavel Budský. Bývalý reprezentant dál pomáhá Drakům a zároveň dovedl český univerzitní tým k čtvrtému místu na MS jako trenér. "Mám v plánu hrát, dokud to půjde. Vyhrávat nás pořád baví," prohlásil Budský, který se před lety dostal jako první český baseballista do nižší americké soutěže.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  ČR, baseball, ocenění, Sport
 Klasická verze
Mobilní verze