26. ledna 2018 • 23:01

Nejužitečnějším hráčem baseballové extraligy byl vyhlášen Chroust

Autor:
Nejužitečnějším hráčem extraligy za rok 2017 byl zvolen brněnský nadhazovač Chroust.
TOP VIDEA
Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse
Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nadhazovač Radim Chroust byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem loňské extraligové sezony. Cenu brněnský baseballista převzal na slavnostním galavečeru Czech Gala 2017 v pražském Centru pohybové medicíny Pavla Koláře.Chroust v uplynulém roce odházel v play off třináct směn s jedenácti strikeouty a pomohl vybojovat Drakům Brno jednadvacátý titul. "Moc si ocenění vážím, nečekal jsem to. Loňský titul bylo velice náročné vybojovat. Ve finále proti Arrows Ostrava rozhodoval každý bod. Byla to patrně nejvyrovnanější série," řekl Chroust.

Výběr Draků se stal nejlepším týmem roku. Nejlepším nadhazovačem za uplynulý rok byl vyhlášen Američan Dylan Bramme, který hrál za Skokany Olomouc, ale v současné době se už připravuje na sezonu v americké nižší lize.

Nejlepším pálkařem se stal další cizinec Cameron Russ, jenž působí v Arrows Ostrava. Nejvíce homerunů odpálil Matěj Hejma z Eagles Praha, autor šestnácti nechytatelných míčů za bariéru, v základní části jich dal jedenáct.

"Bylo náročné se prosadit, každý tým měl minimálně jednoho nebo dva zahraniční nadhazovače. Liga byla nesmírně kvalitní, možná nejvíce v její historii," řekl Hejma.

Osobností extraligy se stal Pavel Budský. Bývalý reprezentant dál pomáhá Drakům a zároveň dovedl český univerzitní tým k čtvrtému místu na MS jako trenér. "Mám v plánu hrát, dokud to půjde. Vyhrávat nás pořád baví," prohlásil Budský, který se před lety dostal jako první český baseballista do nižší americké soutěže.

Témata:  ČR, baseball, ocenění, Sport
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze