Czech Ladies Open: Macková to dotáhla na 12. místo, slavila Boothová | iSport.cz
25. srpna 2019 • 15:39

Czech Ladies Open: Macková to dotáhla na 12. místo, slavila Boothová

Autor: hap, šp
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Sparta: Tetteh protlačil míč za Valeše, gól musel potvrdit VAR, 0:1
Upgrade štaflí, Ďolíček obklopily plošiny! Nej výhled pro fans Sparty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velkým úspěchem skončil profesionální turnaj Tipsport Czech Ladies Open v Golf Resortu Karlštejn pro osmnáctiletou amatérku Patricii Mackovou, která obsadila dělené dvanácté místo a současně získala cenu pro nejlepší amatérku. Vítězkou se stala skotská golfistka Carly Boothová. Extrémně dramatické nedělní kolo se rozhodovalo až na poslední jamce. Na děleném druhém místě o ránu zpět zůstaly čtyři hráčky.Finálový den hrály také další tři české hráčky – amatérka Tereza Melecká (31. místo), profesionálka Kateřina Vlašínová (43.) a další amatérka Jana Melichová (54.), ale největší pozornost diváků patřila jednoznačně Patricii Mackové. Členka zdejšího klubu potvrdila, že má hřiště dobře nahrané a i dnes se jí dařilo opakovaně skórovat. Jednu chvíli sice byla i na denním skóre +3, ale tři birdie ji znovu vrátily do TOP 10, které opustila až trojputtem na osmnáctce.

Macková zde před měsícem vyhrála dorostenecký titul, nyní byla nejlepší amatérkou i také českou hráčkou v soutěži. A současně českému golfu připsala nejlepší umístění české hráčky v sérii Ladies European Tour po titulu a druhém místě Kláry Spilkové v Maroku.

„Moc si toho dnešního umístění vážím, nakonec ani ten výsledek nebyl nijak špatný, jen mě mrzí bogey na závěr,“ prohlásila talentovaná dorostenka, který prý sama nevěřila, v jaké kondici našla domácí hřiště. „Byl to skvělý turnaj, moc bych si přála, aby se zde znovu za rok hrálo,“ dodala směrem k promotérovi Luboši Koželuhovi, který je prý už v jednání s vedením Ladies European Tour, aby se za rok na pláních proti starobylému středočeskému hradu hrálo.

O absolutní vítězství se strhla ohromná bitva. Ještě dvě jamky před koncem bylo pět hráček na celkovém skóre -8, ale pak Boothová zaznamenala birdie na 17. jamce a dostala se do vedení. Finka Sannu Nuutinenová, která vyhrála turnaj LETAS na Konopišti před třemi týdny, si vypracovala před zaplněnou tribunou na posledním greenu šanci Boothová dorovnat, ale svoji šanci proměnit nedokázala, zatímco vítězka si poradila s těžkým puttem do paru.

Odměnou jí byla skleněná trofej a také šek na 19 200 tisíc eur. „Jsem moc šťastná, turnaj jsem vyhrála po sedmi letech. Popravdě jsem ale dobrý výsledek tento týden čekala, už na minulém turnaji jsem byla v desítce. Moc jsem se po letech do České republiky těšila, hrála jsem zde i turnaje na Albatrossu a na Dýšině, ale tehdy ještě nebyla tak silná domácí konkurence. Jsem překvapena, je zde hodně talentovaných hráček, to je pro český golf jen dobře,“ vysekla poklonu tuzemské enklávě.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud