30. listopadu 2017 • 11:09

Čeští squashisté prohráli na MS i s Walesem a čeká je jen boj o umístění

Autor:
Na mistrovství České republiky ve squashi došlo na velké překvapení. Do nedělního finále se probojoval Jakub Solnický
TOP VIDEA
Jankto: Pod Jarolímem to byl trochu chaos. Hráči občas nevěděli, kam běhat Jankto: Pod Jarolímem to byl trochu chaos. Hráči občas nevěděli, kam běhat
Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští reprezentační squashisté prohráli na mistrovství světa týmů také druhý zápas a ve skupině D skončili na třetím místě. Po pondělní prohře 0:3 na zápasy s favorizovanou Austrálií nestačili stejným poměrem na soupeře z Walesu. České hráče nyní čeká boj o umístění, nejlépe mohou skončit na 17. místě. „Hráli jsme proti světovým squashistům, kteří byli nad naše síly. I tak jsme ale předvedli dobré výkony,“ hodnotil David Tománek, reprezentační trenér.Jediný set pro české reprezentanty vybojoval Martin Švec v souboji s Peterem Creedem, který je na 63. místě světového žebříčku PSA. „V prvním setu jsem si zvykal na skleněný kurt a na hru soupeře, ale od druhé sady jsem podával dobré výkony. Nechybělo moc a mohl jsem pomyslet i na vítězství, což by před zápasem asi málokdo čekal,“ popisoval Švec, který nakonec prohrál 1:3 na sety. Vyhrát nedokázal ani Daniel Mekbib, jehož soupeřem byl Joel Makin (42. místo na žebříčku PSA) ani Jakub Solnický, kterého porazil Emyr Evans.

„Historický postup mezi nejlepší šestnáctku byl daleko. V porovnání s herní úrovní hráčů, kteří jsou v top dvacet na žebříčku PSA, je ještě znatelný výkonnostní rozdíl. Na soupeře kolem 50. místa nám ještě zejména chybí mentální, herní konzistence a sebedůvěra. Ale od toho jsme tady a věřím, že tyto zápasy náš mladý tým posune do budoucna ve výkonnosti dále,“ říká trenér Tománek. V pondělním duelu proti Austrálii vyzval Švec australského squashitu Ryana Cuskellyho, který je na 16. místě světového žebříčku. O tři příčky hůře je další Australan Cameron Pilley, který porazil zase Ondřeje Uherku. Jakub Solnický nestačil na bývalého 36. hráče Zaca Alexandera.

Na mistrovství světa týmů mají čeští squashisté ve čtvrtek den volna, poté je čekají zápasy o umístění. Nejhůře mohou skončit na čtyřiadvacáté příčce, nejlépe mohou být sedmnáctí.

Mistrovství světa týmů ve squashi ve Francii (Marseille), skupina D:
Wales – ČESKO 3:0, Joel Makin - Daniel Mekbib 3:0 (11-3, 11-9, 11-7), Peter Creed - Martin Švec 3-1 (11-7, 7-11, 11-5, 12-10), Emyr Evans - Jakub Solnický 3:0 (11-9, 11-6, 16-14).

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze