Squash má novou tvář: letící míček symbolizuje úspěchy nastupující generace | iSport.cz
20. února 2019 • 10:07

Squash má novou tvář: letící míček symbolizuje úspěchy nastupující generace

Autor: nne
Vstoupit do diskuse
0
Český squash má novou tvář: letící míček má symbolizovat úspěchy nastupující generace
TOP VIDEA
Jágr varuje: Jestli současná opatření budou pokračovat, sport skončí!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká asociace squashe připravila nové logo a vizuální identitu pro svoji veřejnou komunikaci. Specifický míček se dvěma tečkami a trajektorií letu má symbolizovat úspěchy nastupující mladé generace hráčů. A jasně sdělit, že ze squashe se stává populárnější sport, který má ambice dostat se na olympijské hry. „Logo je moderní, jednoduché a dynamické, což přesně vystihuje charakteristiku tohoto sportu,“ uvedl Tomáš Cvikl, předseda České asociace squashe.Podle časopisu Forbes je squash jednou z nejzdravějších pohybových aktivit. V České republice ho pravidelně hraje 70 tisíc hráčů na téměř 500 kurtech, v celkem 69 klubech je evidováno více než 4000 závodních squashistů. Zadání na nový grafický vizuál vypracovala brněnská agentura Aetna. „Letící míček je pro nás nezaměnitelným symbolem squashe, a s tím jsme pracovali. Text názvu asociace evokuje stěnu. Reprezentativní, ale současné písmo a použití národních barev symbolizují hrdost a důstojnost,“ vysvětlil Roman Šťastný, ředitel agentury.

Současně s novou grafickou podobou se rozhodla asociace používat v rámci své komunikace označení Český squash či Czech squash. „Doposud jsme se při komunikaci se členy zaštitovali asociací, rozhodli jsme se však pro změnu. Chtěli jsme odstranit punc funkcionářské autority. Při komunikaci směrem ven je pro nás tato varianta více sjednocující,“ prohlásil předseda Tomáš Cvikl, který se inspiroval podobnými aktivitami Českého hokeje, Českého florbalu a Českého volejbalu.

Nový vizuál se poprvé více ukáže na republikovém šampionátu, který proběhne 7. – 10. března v pražském obchodním centru Galerie Harfa. V plánu je do moderní grafické podoby přetvořit také web Českého squashe. Nastupující generace squashových reprezentantů zaznamenává řadu úspěchů. Například čeští junioři vybojovali na posledním mistrovství světa týmů třetí místo.

Témata:  squash, logo, asociace
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud