Softbalista a skaut vyhlíží MS. Chci uspět, říká talentovaný Holobrádek | iSport.cz
5. března 2019 • 11:21

Softbalista a skaut vyhlíží MS. Chci uspět, říká talentovaný Holobrádek

Michal Holobrádek to dotáhl do softbalové reprezentace
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0 SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0
NFL Draft Week: Pohled expertů. Podle čeho kluby vybírají na draftu? NFL Draft Week: Pohled expertů. Podle čeho kluby vybírají na draftu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Každý den chodil do školní tělocvičny a házel míč do parket. Tři roky takto trénoval, pouze nadhazoval… Nic víc. Až to Michal Holobrádek dotáhl do softbalové reprezentace a stal se nejlepším nováčkem nejslavnějšího turnaje tohoto sportu. Teď před ním stojí další výzva – uspět na domácím mistrovství světa, které se uskuteční v červnu v Praze a Havlíčkově Brodě. „Všichni čeští softbalisté jsou si vědomí toho, že taková akce se už nemusí nikdy opakovat. Budeme bojovat o co nejlepší výsledek,“ prohlásil Holobrádek, který je zároveň skautem starající se o skupinku dětí.Házet ho prý naučila jeho máma. Rodák z Břeclavi se společně s ní trefoval kamenem do skály, která byla asi třicet metrů za řekou na jeho chatě u Znojma. Ano, většinou byl úspěšnější. Nyní v softbale dokáže vyhodit míč rychlostí 125 km/h. A to tak, že na několikametrovou vzdálenost dokáže trefit malý míček na stojanu. „Jsem spíše rychlostním nadhazovačem. Samozřejmě využívám také několik rotací. Hlavně se snažím být klidný,“ dodal 21letý Holobrádek, který si zahrál také na Novém Zélandu.

Trefování parket na zdi vyměnil za softbalová utkání. Musel však počkat, až se v břeclavském týmu uvolní místo na postu nadhazovače. Poměrně záhy přišla nabídka z Havlíčkova Brodu, kde hraje jeho starší bratr. Společně dokázali s týmem vybojovat dva domácí extraligové tituly. V minulém roce podlehli ve finále Tempu Praha. Jenže vloni zaznamenal Holobrádek jiný úspěch – stal se nejlepším nováčkem na International Softball Congress, nejprestižnějším softbalovém turnaji světa. S týmem Bear Bottom Lodge skončil na sedmém místě.

Do toho má Holobrádek další aktivity – jako skaut vede v Břeclavi oddíl. Zároveň je v desetičlenném okruhu lidí, kteří na centrální úrovni nastavují nové trendy ve výchově dětí. „Velmi mě to baví a naplňuje. Sám jsem vyrůstal v přírodě, jezdil na chatu. Je skvělé, když mohu rozvíjet osobnosti dětí a zažívat s nimi různé dobrodružství,“ vyprávěl Holobrádek, podle něhož je o skautství velký zájem. „Za posledních deset let jsme vyrostli o padesát procent, v minulém roce jsme měli přes 60 tisíc lidí. Některé z nich jsou dokonce na čekací listině.“

V současné době se však primárně zaměřuje na softbal. Holobrádek má být jeden z elitních českých nadhazovačů na mistrovství světa v Praze v Havlíčkově Brodě. „Je neskutečné, že se taková akce v České republice uskuteční. Víme, že to bude naprosto ojedinělá záležitost. Chceme si ji nejenom užít, ale také být co nejúspěšnější,“ dodal Holobrádek, který s českým týmem absolvuje každý měsíc reprezentační soustředění. „Je vidět, že se zlepšujeme. Chci uspět.“

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud