Koukal na mistrovství dohrál v semifinále, pak hodnotil soupeře. Měli by přidat, říkal | iSport.cz
9. března 2019 • 20:47

Koukal na mistrovství dohrál v semifinále, pak hodnotil soupeře. Měli by přidat, říkal

Autor: nne
Vstoupit do diskuse
0
Legendární squashista Jan Koukal dohrál na mistrovství republiky v semifinále
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Bohemians: Ljovinova minela! Ruský zadák daroval gól Budínskému, 2:0
Mladá Boleslav - Bohemians: Budínského parádní střela rozvlnila síť, Valeš bez šance, 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jízda legendárního Jana Koukala na domácím šampionátu skončila v semifinále. Ve skleněném kurtu v pražské Galerii Harfa prohrál 1:3 na sety s Jakubem Solnickým. Osmnáctinásobný domácí mistr se tak do finále nedostal, stejně jako v loňském roce. „Svůj výkon na turnaji ale hodnotím dobře. Porazil jsem tři reprezentanty. Solnický mě ničím nepřekvapil, vyhrál si to, hrál super,“ hodnotil Jan Koukal. Druhým finalistou se stal Daniel Mekbib, který si poradil s Ondřejem Uherkou. Do finále žen postoupila Olga Kolářová a Eva Feřteková. Závěrečné zápasy se uskuteční v neděli.Před 27. Mistrovství České republiky ve squashi prohlašoval, že si akci půjde hlavně užít. Jan Koukal, bývalá dlouhodobá domácí jednička, ale postupně vyřadil Viktora Byrtuse, Ondřeje Vorlíčka a Martina Švece. Tedy přední české reprezentanty.

„Když prohrají s někým, kdo dva roky netrénuje a odehraje jeden turnaj za rok, tak je to pro český squash smutný. Já jsem rozhodně dobře nehrál, jenom jsem běhal a vracel jsem. Možná by se měli nad sebou trochu zamyslet a začít některé věci dělat jinak,“ zamyslel se nad svým vystoupením a také výkony konkurentů Koukal.

Zmínil například talentovaného Byrtuse, jednoho z nejlepších evropských juniorských hráčů. „Má velký potenciál, ale jestli to myslí vážně, tak musí hodně přidat,“ poslal vzkaz mladíkovi, kterého vyřadil v prvním kole šampionátu.

S tím však nesouhlasí Daniel Mekbib, aktuálně nejvýše postavený český squashista na zahraničním žebříčku. „Moc tomu nerozumím. Je bývalý čtyřicátý hráč světa, to čekal, že všichni ho ihned a jednoduše porazí? Navíc je obrovsky zkušený. Poradil si s nadějnými juniory a poté po těsném průběhu s Martinem Švecem. Nesouhlasím s jeho názorem. Jestli chce situaci zlepšit, tak ho zvu, ať s námi trénuje a pomáhá juniorským reprezentantům,“ reagoval Mekbib, který v semifinálovém zápase porazil Ondřeje Uherku.

Podle Uherky je situace v českém squashi dobrá. „V jeho dobách se vše orientovalo pouze na něj, nyní máme více hráčů, co jezdí na zahraniční turnaje a vyhrávají na nich. Naši junioři vybojovali třetí místo na mistrovství světa týmů. To je málo? Vždyť máme několik hráčů co mají potenciál a doufám, že v budoucnu budou lepší než Koukal,“ tvrdil Uherka, kterého mrzí, že si nezahraje duel o třetí místo, který Koukal kvůli zranění vzdal.

Problém cítil osmnáctinásobný mistr republiky už po čtvrtfinále, zatnul však zuby a v semifinále dal do hry všechno. Jenže přišlo zranění číslo dvě. Po prohraném semifinále ocenil výkon Solnického. "Hrál fakt dobře," přiznal Koukal. Nicméně do boje o třetí místo nepůjde a tak jej získá Uherka. „Chtěl jsem z turnaje medaili, ale po souboji by to bylo lepší.“

Feřteková poprvé ve finále

Ve vyrovnaném souboji v ženské části turnaje porazila Olga Kolářová první nasazenou Annu Serme. Česká jednička nedokázala vhodně zareagovat na důraznější tempo nastavené zkušenou Kolářovou a po čtyřech letech se tak nedostala do finále. „Nejhorší bylo udržet hlavu na uzdě. V letošním roce jsem se připravovala skvěle fyzicky, obavy jsem trochu měla z psychiky. Dávala jsem si pozor, abych se dostala ihned do zápasu, což se mi povedlo,“ prohlásila Kolářová, která si zahraje už své dvanácté finále domácího mistrovství a celkem má čtyři tituly.

Do svého prvního finále se dostala Eva Feřteková, která porazila v pěti stech Michaelu Čepovou. „Mám z toho ohromnou radost, semifinále ale bylo opravdu náročné. Se soupeřkou mám spíše negativní bilanci, šla jsem do toho s čistou hlavou,“ prohlásila Feřteková, několikanásobná evropská šampionka v ricochetu. Kolářovou na juniorských a dospělých turnajích nikdy neporazila. „Nejblíže jsem byla vítězství s ní v letošním roce, kdy jsme hrály pátý set. Určitě něco ale vymyslíme.“

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud