Některé větší kluby ještě nedostaly dotace a chybí jim peníze | iSport.cz
14. května 2019 • 18:22

Některé větší kluby ještě nedostaly dotace a chybí jim peníze

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Některé větší sportovní kluby a tělovýchovné jednoty mají problém financovat provoz svých sportovišť a trenérů, protože ještě nedostaly dotace z programu Můj klub. Česká unie sportu (ČUS) proto poslala dopis ministru školství Robertu Plagovi, v němž navrhuje přednostní vyplacení dotace klubům s dětskou a mládežnickou základnou nad 500 členů nebo se schválenou dotací přes půl milionu korun. Ministerstvo tvrdí, že proces vyplácení dotací brzdí hlavně chyby v žádostech.Prostřednictvím programu Můj klub posílá ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy peníze přímo do klubů. ČUS ocenila zjednodušení administrativy, ale upozornila, že některé tělovýchovné jednoty stále peníze neobdržely. Loni někam finanční prostředky doputovaly až v říjnu.
K dispozici je více peněz než dříve, takže některé větší spolky například přijaly nové trenéry nebo tomu přizpůsobily výdaje na provoz. "Tím, že se prostředky do některých klubů ještě nedostaly, se tak dostávají do problémů s úhradami. Žádná z těchto TJ/SK nemá takový finanční polštář, aby mohla bez podpory plně ze svých prostředků financovat čtyři nebo více měsíců své činnosti," uvedl v tiskové zprávě předseda ČUS Miroslav Jansta.
ČUS sdružuje více než 7000 sportovních klubů. O dotace požádaly více než dvě pětiny z nich. Ministerstvo školství ČTK sdělilo, že celkem přišlo 6000 žádostí o dotace z programu Můj klub. To je o 1500 více než loni. Do konce dubna ministerstvo navrhlo dotaci 1866 žadatelům v celkové výši téměř 378 milionů korun. Většina těchto peněz už byla vyplacena. Celkem je letos v tomto programu k dispozici 1,5 miliardy korun.
Ačkoliv jsou žádosti jednodušší, kluboví funkcionáři v nich stále dělají chyby. "Většina chyb je však odstranitelných, tedy proces vyplácení dotací brzdí zejména kvalita žádostí. Pokud by žádosti byly bez vad, MŠMT by dotace klubům vyplatilo do konce května," uvedla tisková mluvčí ministerstva Aneta Lednová. Ministerstvo předpokládá, že většinu žádostí vyřídí do konce června. Závisí to ale na tom, jak rychle kluby odstraní chyby v žádostech.
Na sport stát letos prostřednictvím ministerstva školství pošle sedm miliard korun. Do konce května by mělo být vyplaceno 3,7 miliardy korun.
Témata: 
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud