Čeští juniorští softbalisté budou hrát na mistrovství světa o medaili | iSport.cz
28. února 2020 • 21:26

Čeští juniorští softbalisté budou hrát na mistrovství světa o medaili

Autor: nne
Vstoupit do diskuse
0
Čeští junioři bude na MS bojovat o medaile.
TOP VIDEA
Nejlepší sportovní dokumenty: Senzace o Naganu, skvělý pohled na Sennu a F1
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští softbaloví junioři jsou na mistrovství světa blízko od medaile. Na Novém Zélandu navázali na skvělé výkony v základní části a v nadstavbě si připsali už druhé vítězství. Během pátečního rána deklasovali Guatemalu 10:0. „Je to potvrzení toho, že v mužském softbalu patříme k absolutní světové špičce,“ řekl Gabriel Waage, předseda České softballové asociace. Junioři se ještě v sobotu utkají s Japonskem a v neděli je čeká zápas o celkové třetí místo proti Argentině.Na turnaji v Novém Zélandu se přepisují pro český softbal historické zápisy. Na šampionátu porazili Kanadu (9:2), JAR (7:0), Singapur (6:3) a s nejsilnějšími týmy skupiny – Austrálií i Argentinou, prohráli jen těsně 3:4. V nadstavbové části pro šest nejlepších nejprve vyřídili Nový Zéland 8:2, bronzový tým z minulého MS, a aktuálně také Guatemalu.

V obraně září nadhazovač Jakub Osička. Pálkařům Nového Zélandu nadělil 14 strikeoutů, a podle statistik je nejlepším nadhazovačem turnaje. „Je to skvělý pocit. Ale čekal jsem to, máme výborný tým,“ prohlásil Osička z týmu Locos Břeclav. Ten teprve v 16 letech pomohl svému týmu až do finále extraligy mužů.

Skvělý kousek se proti Guatemale povedl Janu Voráčovi, který odpálil nekompromisní Grand Slam a stanovil skóre na 10:0. Po výsledcích ostatních zápasů v nadstavbové části je už jisté, že česká juniorská reprezentace bude hrát v neděli 1. března o světovou medaili. O bronz se utkají proti Argentině.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud