MS florbal 2018 Praha: Hrací systém, skupiny, postup, play off | iSport.cz
29. října 2018 • 12:00

Info k MS ve florbale: Jak se hraje, kdo postupuje a koho mají Češi?

Autor: jab
Vstoupit do diskuse
0
Do České republiky se v prosinci po deseti letech vrací mistrovství světa florbalistů.
TOP VIDEA
Brankářské změny jsou ve Spartě krok k lepšímu, říká Heča
Plekanec končí v Kometě. Budoucnost? Momentálně nad hraním nepřemýšlí, říká agent
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do České republiky se v prosinci po deseti letech vrací mistrovství světa florbalistů. MS ve florbale 2018 se odehraje v Praze a česká reprezentace pod vedením finského trenéra Petri Kettunena zkusí vylepšit čtvrté místo z MS v Rize 2016. Titul obhajují Finové, které před dvěma lety k překvapivému finálovému triumfu nad Švédy 4:3 po nájezdech dovedl právě Kettunen. Kde se hraje, s kým se utkají Češi ve skupině nebo jaký je hrací systém šampionátu? Přinášíme vám všechny důležité informace!Termín MS florbal 2018

Světový šampionát v Praze se koná od soboty 1. do neděle 9. prosince 2018. 

Kde se MS 2018 hraje?

Celé mistrovství světa ve florbale 2018 se odehraje v Praze. Nejdůležitější duely šampionátu se odehrají v pražské O2 areně, největší hale v zemi. Druhou halou bude Arena Sparta Podvinný mlýn. 

Hrací systém MS ve florbale

Šestnáct účastnických týmů je rozděleno do čtyř skupin (A, B, C a D). Do skupin A a B jsou nasazeny nejlepší týmy. V rámci skupin se odehrají zápasy podle principu „každý s každým“.

Pak následuje vyřazovací část a dodatečné zápasy o umístění. Dva nejlepší týmy ze skupin A a B postupují přímo do čtvrtfinále. Týmy z třetích a čtvrtých míst v těchto skupinách odehrají předkolo (osmifinále) vyřazovací části s prvními dvěma týmy ze skupin C a D. 

Češi ve skupině A bez severských favoritů

České florbalisty čeká ve skupině A Švýcarsko, Lotyšsko a Německo. Do "severské" skupiny B byli vylosováni úřadující mistři světa Finové, Švédové, Dánové a Norové. Slováci se představí v "déčku" v konkurenci Kanady, Japonska a Singapuru. 

Los základních skupin MS florbalistů v Praze:

Skupina A ČR, Švýcarsko, Lotyšsko, Německo.

Skupina B Finsko, Švédsko, Dánsko, Norsko.

Skupina C: Austrálie, Estonsko, Polsko, Thajsko.

Skupina D: Kanada, Slovensko, Singapur, Japonsko.

Rozpis utkání

Čeští florbalisté ke svému prvnímu utkání základní skupiny A nastoupí 1. prosince proti Německu, 2. prosince vyzvou Lotyšsko a o dva dny později Švýcary. Kdy je čekají případné boje o medaile? A v jaké dny se můžete podívat na další světové florbalisty?

Program českých florbalistů ve skupině A

den čas zápas místo ONLINE
So 1. 12. 18:00 Německo - ČESKO O2 Arena ONLINE »
Ne 2. 12. 17:00 Lotyšsko - ČESKO O2 Arena ONLINE »
Út 4. 12. 19:30 ČESKO - Švýcarsko O2 Arena ONLINE »

Rozpis prosincového MS ve florbale.Rozpis prosincového MS ve florbale.Foto ceskyflorbal.cz

Vstupenky na MS 2018

Všechny potřebné informace o vstupenkách na MS ve florbale najdete zde » 

Jaká je historická bilance Česka na mužském MS ve florbale?

Český florbalový tým doposud získal jednu stříbrnou medaili (2004) a dvě bronzové medaile (2010, 2014). Světový šampionát florbalistů se bude konat v České republice potřetí. V roce 1998 se hrálo v Praze a Brně, o deset let později opět v hlavním městě a Ostravě. 

Maskot MS 2018: Floorian

Maskot Mistrovství světa mužů ve florbale 2018 je mladším bratříčkem populárního Superfinálemana. Jeho jméno, Floorian, bylo vybráno z více než 550 návrhů, které zaslali lidé z Česka i ze zahraničí.

Další informace k blížícímu se MS naleznete na www.ceskyflorbal.cz

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud