Mistrovství světa florbal - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Česko - 2. prosince 2018   17:00

Lotyšsko
Lotyšsko
21:45' Krumins (Akmenlauks) • 24:07' Krumins (Trekse) • 31:42' Bitmanis (Kostusevs) • 43:47' Stepans (Blinds)
4:3
(0:1, 3:1, 1:1)
Česko
Česko
03:38' Ondrušek  (Delong) • 37:06' Delong  (Ondrušek) • 42:47' Ondrušek  (Delong)
Lotyšsko
Salcevics (Disereits) – Jurševskis, Krumins, Petrovskis, Ragovskis, J. Rajeckis – Abramovs, Akmenlauks, Bitmanis – Blinds, Cerins, Gribusts – Jansons, Kostusevs, Kovalevskis – Lauga, Raitums, A. Rajeckis – Trekse, Stepans.
Sandra Zurbuchen, Corina Wehinger
O2 Aréna, Praha
4639 diváků
Česko

To je ode mě pro dnešek vše! Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek nedělního večera. Nezapomeňte s námi sledovat i další utkání dalších dní mužského mistrovství světa ve florbale! Na shledanou.
"Ve chvíli, kdy pustíte takhle urputný a silový tým vedení a může se soustředit na pevnou obranu, tak se pak těžko gólově prosazuje. Myslím si, že nějaké gólové příležitosti jsme si vytvořili, ale byla to křeč," doplňuje ještě Ondrušek.
"Zápas musím hodnotit špatně, prohráli jsme. V druhé třetině jsme si ten zápas prohráli sami. Dostali jsme tři góly z protiútoku, stejně jako včera, tak i dneska. Nejsme schopni ve středním pásmu hrát líp," komentuje dnešní utkání útočník Tom Ondrušek, který se dvěma góly a jednou asistencí podílel na všech brankách českého týmu.
Je konec! Čeští reprezentanti nezvládli navázat na včerejší vítězství proti Německu. Češi sice po první třetině vedli, nicméně Lotyši se ve druhé zvedli a nasázeli českému výběru hned tři branky. Třetí třetina pak byla gólově vyrovnaná. Češi sice své soupeře vysoko přestříleli, ale v zakončení se jim vůbec nedařilo.
58:56'
Lotyšsko vyhazuje na druhou polovinu hřiště, ale prázdnou branku netrefuje.
58:52'
Ondruškova střela trefuje prvního hráče.
58:23'
Bauer zůstává na střídačce a Češi hrají v šesti hráčích!
58:23'
Oddechový čas pro Česko.
58:02'
Němečkova střela je sražena mimo branku.
57:36'
Dóžův pokus kryje lotyšský gólman.
56:55'
Český tým situace až moc kombinuje.
56:33'
Střela Rajeckise jen těsně minula Bauerovu branku.
55:50'
Dóža v šanci pálí do gólmana Salcevicse.
55:05'
Beneš zkouší pálit, ale také mimo.
54:25'
Cerins se málem vytočil před Bauera. Nakonec ale upadl a na míčku znovu Česko.
53:59'
Češi uzamykají soupeře na polovině. Zakončení stále vázne.
53:22'
Jendrišák před brankou! Míček ale nedokázal dostat za Salcevicse.
52:45'
Ondrušek pálí mimo.
51:42'
Kostusevs vybojoval míček a zaváží ho do útočné poloviny, kde o něj ale přichází.
51:16'
Jendrišák také zkouší pálit, on ani dorážející Beneš však nedokázali dostat míček za gólmanova záda.
51:03'
Pražanova střela jde také mimo branku.
50:28'
Němeček pálí rovnou do gólmana.
49:52'
Dóža pálí na středu z otočky mimo branku!
48:46'
Lotyšsko je nyní více aktivnější.
47:59'
Akmenlauks měl před sebou odkrytou branku, ale vysoko přestřeluje!
47:50'
Čechům se stále nedaří zakončení.
46:52'
Pražanova přihrávka nešla přesně a Lotyši jsou znovu v útoku.
45:10'
Němeček pálí do prvního soupeře v cestě.
44:52'
Lotyšsko vstřelilo branku! Již podruhé v tomto utkání ji však rozhodčí neuznávají z důvodu vysoké hole!
43:47'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Lotyši vybojovali míček u mantinelu a ATIS STEPANS se prosazuje střelou z pravé strany a opět posílá svůj celek do vedení. Asistence: Atis Blinds.
42:47'
Česko právě vstřelilo branku!
A je srovnáno! Parádní střelou k bližší tyčce se prosazuje TOM ONDRUŠEK. Asistence: Adam Delong.
42:30'
Češi se drží na útočné polovině.
41:58'
Pražan zblokoval střelu lotyšského útočníka.
41:43'
Veltšmídova střela byla sražena mimo hrací plochu.
41:25'
Odraženého míčku se ujímá lotyšský gólman.
40:46'
Dóžova pozemní střela těsně prošla kolem vzdálenější tyčky.
39:46'
Dóža v útoku dvakrát po sobě přišel o balónek.
37:06'
Češi snižují na rozdíl jedné branky! Sérii několika odrážek před brankou nakonec vsítil ADAM DELONG. Asistence: Tom Ondrušek.
36:49'
Dobývání lotyšské branky stále pokračuje bez úspěchu.
36:28'
Delong před brankou nedokázal zpracovat míček.
35:27'
Suchánkovi nevyšla přihrávka a Jurševskis se dostal až před českou branku. Nad Bauerem si ale naštěstí pro Česko vylámal zuby.
34:34'
Tomašíkovi přeskočil míček čepel a nedokázal tak vystřelit.
33:56'
Na české straně se začínají objevovat drobné chyby.
33:25'
Ondrušek se dostává do další šance. Z výběhu ale trefuje pouze boční síťku!
32:55'
Ondrušek pálí vedle vzdálenější tyčky.
31:42'
Tak to je nečekané! Lotyši se dostávají již do dvoubrankového vedení! Sérii pěkných přihrávek zakončil dorážkou na hranici malého brankoviště TOMS BITMANIS. Asistence: Mihails Kostusevs.
30:53'
Bauer si připisuje další pěkný zákrok.
30:38'
Češi se drží na útočné polovině. Výrazně šance ale nevidíme.
29:03'
Neuvěřitelný zákrok Lukáše Bauera! Český gólman nejprve po balónku skočil a následně ho zády zalehl.
28:41'
Českému týmu se i přes velký nápor šancí stále nedaří zakončení.
28:11'
Beneš se Šebkem sice za brankou vybojovali balónek, míček ale stejně drží soupeři.
27:31'
Další pěkná akce českého týmu! Jendrišákovo zakončení však chytá lotyšský gólman.
26:40'
Gribustsova střela z poloviny neprošla přes Dóžu.
25:57'
Rýpar v šanci přestřeluje!
24:56'
Další šance Lotyšska! Raitums sám před Bauerem nakonec trefil pouze gólmana.
24:07'
Lotyši se dostávají do vedení! Parádní střela tahem od MORICSE KRUMINSE prošla obranou i pod rukou Bauera. Asistence: Peteris Trekse.
23:50'
Delong u vzdálenější tyčky promáchl!
23:46'
Česko si vytváří velké šance, ale zakončení nestačí.
23:23'
Němeček v šanci ještě hledal Jendrišáka, který přestřeluje.
22:58'
Beneš v šanci před Salcevicsem neúspěšný.
22:06'
Langer se až před branku neprokličkoval.
21:45'
Tentokrát už gól platí a je vyrovnáno! Po pěkné kombinaci zakončuje MORICS KRUMINS do prázdné branky. Asistence: Toms Akmenlauks.
20:46'
Lotyšsko vstřelilo branku! Rozhodčí ji však neuznávají z důvodu vysoké hokejky.
19:49'
Další pěkná kombinace! Kisugite měl před sebou otevřený prostor, míčkem se ale trefil pouze do lotyšského gólmana.
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:43'
Kovalevskis z otočky vypálil tvrdou střelu, kterou gólman Bauer viděl a zastavil.
18:20'
Delongovo nahození před branku neprošlo přes obránce.
17:36'
Jendrišák od levého mantinelu přestřeluje.
17:20'
Česko znovu tlačí své soupeře.
16:28'
Češi nyní vyvinuli velký tlak, ale žádná z šancí neprošla až do branky.
16:13'
Tomašík nastřeluje tyčku!
15:17'
Krumins přečetl Suchánkovu přihrávku. Lotyši se ale v protiútoku ke střele nedostali.
14:05'
Raitums se prokličkoval až na střed, ale míček se mu zamotal po nohama a nedokázal tak vystřelit.
13:25'
Langer z rohu skvěle našel krosem připraveného Bauera, který pálí rovnou do rukou Salcevicse.
13:17'
Langer se dostal až před branku, odkud přestřeluje.
12:50'
Krumins a Trekse v šancích! Ale ani jedna střela neprošla českou obranou.
11:52'
Rychlý protiútok Lotyšska končí nepřesnou přihrávkou.
10:05'
Akmenlauks hledal před českou brankou svého spoluhráče, nikdo tam však nebyl.
09:03'
Český výběr zahnal své soupeře na jejich polovinu.
08:24'
Blinds dokázal projít mezi dvěma hráči, jeho střelecký pokus ale letěl mimo branku.
08:06'
Akmenlauks prošel až téměř před branku, ale byl faulovaný Němečkem. Volný úder pro Lotyšsko.
07:30'
Rýparova střela ze středu trefuje pouze obránce.
06:41'
Lotyši se drží na míčku, ale do útoku se jim projít nedaří.
05:49'
Krumins v rohu obral Delonga o míček a v rychlém útoku našel nabíhajícího Akmenlaukse, který obranu nepropálil.
05:26'
Přihrávka Kisugiteho před branku neprošla obranou.
04:38'
Češi se stále drží na míčku.
03:38'
A je tu první branka utkání! Po krásné kombinaci celé lajny našel Delong křižnou přihrávkou TOMA ONDRUŠKA, který parádní střelou trefuje první dnešní gól. Asistence: Adam Delong.
03:28'
První velká šance Lotyšska končí odražená od obrany.
02:53'
Beneš mohl ještě před brankou dorážet, ale míček nezastihl.
02:38'
Beneš se na středu dostal k odraženému míčku, jeho střela však trefila prvního hráče v cestě.
02:20'
Oba celky začínají velmi opatrně.
01:35'
Češi kombinují na vlastní polovině a hledají způsob, jak se dostat před branku.
01:18'
Jurševskis vystihl přihrávku Garčara po mantinelu. O míček ale v útočné části zase přišel.
00:44'
Kovalevskis se před brankou dostal k zakončení, ale zastavil ho hvizd rozhodčích. Míček pro Česko.
00:30'
Lotyši se zatím drží na vlastní polovině.
00:05'
Úvodní buly tohoto utkání vyhrává Lotyšsko.
00:01'
Následuje i zahajovací sestava Lotyšska v dresech červených.
Zahajovací sestava Česka již nastupuje k úvodnímu buly. Dnes ve svých bílých dresech.
Halou nyní zazněly obě národní hymny.
Oba celky již nastupují na hrací plochu.
Zahajovací sestavy:

Lotyšsko: Salcevics – Rajeckis, Gribusts, Raitums, Cerins, Kovalevskis

Česko: Bauer – Němeček, Kisugite, Jendrišák, Šebek, Beneš
Rozhodčími dnešního utkání budou dámy Sandra Zurbuchen a Corina Wehinger ze Švýcarska.
Ještě jednou krásné odpoledne! Oba celky se již rozcvičují na hrací ploše. Utkání vypukne přibližně za 18 minut.

Lotyšsko: Salcevics (Disereits) – Jurševskis, Krumins, Petrovskis, Ragovskis, J. Rajeckis – Abramovs, Akmenlauks, Bitmanis – Blinds, Cerins, Gribusts – Jansons, Kostusevs, Kovalevskis – Lauga, Raitums, A. Rajeckis – Trekse.

Česko: Bauer (Souček) – Bauer, Marek Beneš, Garčar, Kisugite, Pražan, Rýpar, Suchánek, Veltšmíd – Curney, Delong, Dóža – Jendrišák, Krbec, Langer – Němeček, Ondrušek, Šebek – Tomašík.

Rozhodčí: Sandra Zurbuchen, Corina Wehinger.
K následujícímu utkání se vyjádřil útočník Josef Rýpar: "Musíme se vyvarovat laciných chyb, jaké jsme dělali v zápase proti Německu. Lotyši jsou urostlí chlapi, bude to chtít se vyvarovat nějakým soubojům jeden na jednoho a podle mě to bude mít stejný průběh."
Dějiště utkání

O2 arena patří k nejmodernějším v Evropě a je největší sportovní halou v České republice. Hostila již MS ve florbale 2008 a šest ročníků Superfinále florbalu. Otevřena byla v roce 2004 při konání MS v ledním hokeji. Účastníkům nabízí vysoký divácký komfort a moderní technologie umožňují interaktivní zážitek.

Kapacita: 17 000
Českou reprezentaci poprvé na MS vede zahraniční trenér. Fin Petri Kettunen převzal tým po Radimu Cepkovi a Zdeňku Skružném na konci března loňského roku. Předtím působil u národního týmu své vlasti a na posledním MS dovedl Suomi k zisku zlatých medailí.
Český tým se po prvním odehraném dni nachází na první příčce tabulky skupiny A. Lotyšsko se drží na místě třetím.
Historické úspěchy na MS

Lotyšsko
Nejlepší umístění na MS Lotyši zaznamenali v letech 2006, 2008, 2010 a 2014, kdy skončili na pátém místě.

Česko
Největší úspěch vybojoval český tým v roce 2004, kdy se umístil na krásném druhém místě. V letech 2010 a 2014 získal bronzovou medaili.
Poslední vzájemná utkání:

Lotyšsko – Česko 3:9 (WFC 2016)
Česko – Lotyšsko 4:5 (WFC 2012)
Lotyšsko – Česko 3:5 (WFC 2008)
Nominace Česka

Brankáři: Lukáš Bauer (Mladá Boleslav), Lukáš Souček (Vítkovice).

Obránci: Jiří Bauer (FBC Ostrava), Milan Garčar (Sparta Praha), Martin Pražan (Chodov), Martin Kisugite (Tigers Langnau/Švýc.), Ondřej Němeček (Linköping/Švéd.), Patrik Suchánek (Helsingborg/Švéd.), Lukáš Veltšmíd (Alligator Malans/Švýc.).

Útočníci: Marek Beneš, Filip Langer (oba Tatran Střešovice), Jiří Curney, Milan Tomašík (oba Mladá Boleslav), Adam Delong, Josef Rýpar (oba Vítkovice), Mikuláš Krbec, Tom Ondrušek (oba Chodov), Patrik Dóža (Köniz/Švýc.), Matěj Jendrišák (Linköping/Švéd.), Daniel Šebek (Helsingborg/Švéd.)
"Prvních deset minut z naší strany bylo určitě trápení. Dostali jsme tam první gól a německý brankář se určitě dobře vyspal, protože tam během zápasů zneškodnil asi dvacet šancí. Postupně jsme se rozjížděli, i když jsme dostali laciné góly z našich chyb. Na první zápas to z naší strany podle mě nebylo špatné. Organizátoři to skvěle zvládli a naplnili O2 arenu. Skvělých 12326 diváků nás hnalo za vítězstvím," komentoval odehrané utkání proti Německu Josef Rýpar.
Česko

Češi do prvního utkání vstoupili proti nejslabšímu celku z Německa. Němci však chtěli předvést svůj nejlepší výkon a hned v sedmé minutě se dostali do vedení. Český celek se však nenechal zahanbit a za necelé minuty srovnal pěknou dorážkou Josef Rýpar. Německý výběr však Čechy překvapil a znovu se dostal do jednobrankového náskoku.
Přestřelka obou týmů pokračovala i ve druhé třetině. Stav nejprve srovnal Tom Ondrušek. Následný odskok Němců pak dorovnával Jiří Bauer. Do konce druhé třetiny pak ještě skóroval Marek Beneš a Adam Delong.
Střelecké představení Česka pokračovalo ve třetí části díky brankám Josefa Rýpara, Milana Tomašíka a Adama Delonga. Němcům se pak podařilo dvěma góly snížit stav, ale Češi se nenechali zahanbit. Pěkný gól přidal ještě Matěj Jendrišák a hattrick zkompletoval Adam Delong.

Nejproduktivnějším hráčem výběru se stal Adam Delong (3+1), který zároveň vede tabulku kanadského bodování šampionátu.
Nominace Lotyšska:

Brankáři: Janis Salcevics, Ivars Disereits

Obránci: Janis Karlis Petrovskis, Morics Krumins, Janis Rajeckis, Arturs Jursevskis

Útočníci: Edzus Cerins, Atis Blinds, Aleksandrs Abramovs, Gvido Lauga, Toms Bitmanis, Klavs Jansons, Juris Gribusts, Atis Stepans, Toms Akmenlauks, Artis Raitums, Peteris Trekse, Andris Rajeckis, Mihails Kostusevs, Rolands Kovalevskis
Lotyšsko

Lotyši se v prvním utkání letošního MS střetli proti Švýcarsku. Úvod utkání se lépe vydařil právě Lotyšsku, kterému se podařilo vstřelit tři branky a dostat se do jednobrankového náskoku.Nicméně od druhé třetiny Švýcaři potvrzovali roli papírového favorita. Do konce druhé části dokázali otočit vývoj utkání a dostat se do vedení. Ve třetí třetině pak ještě švýcarský výběr přidal další tři branky. Lotyšsko tak v prvním souboji prohrálo poměrem 3:7.

Nejproduktivnějším hráčem celku se stal Peteris Trekse se dvěma asistencemi.
Skupina A

Ve skupině A se postupně mezi sebou utkají národní výběry z Česka, Švýcarska, Lotyšska a Německa. První utkání odehrály již všechny celky. Češi se utkaly s Německem a Lotyšsko se Švýcarskem.

Papírově nejsilnějším týmem je Švýcarsko, které se drží na třetí příčce světového žebříčku. Páté místo momentálně zabírá výběr Česka. Lotyšsko se nachází na příčce sedmé a papírově nejslabším celkem je Německo na místě osmém.
Krásné odpoledne všem florbalovým fanouškům! Včerejším dnem nám začalo již dvanácté Mistrovství světa ve florbale mužů. Většina týmů má za sebou již první odehraná utkání. V tomto souboji skupiny A Vám přiblížíme průběh zápasu mezi Lotyšskem a Českem. Celým online textovým přenosem Vás přímo z místa dění provede Týna Zíková.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.