6. září 2018 • 10:14

Obhájit titul? Bude to desetkrát těžší, tuší v Karviné. Mají i nové logo

Autor:
Po dlouhých osmi letech se házenkáři Baníku Karviná znovu prodrali k mistrovskému titulu.
TOP VIDEA
Bolavá prsa, malé platy i hraní v sukních. Fotbalistky Sparty prolomily tabu Bolavá prsa, malé platy i hraní v sukních. Fotbalistky Sparty prolomily tabu
O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs! O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po dlouhých osmi letech se házenkáři Baníku Karviná znovu prodrali k mistrovskému titulu. Jedenáctému v klubové historii. V nadcházející sezoně, která v sobotu začíná prvním kolem, chtějí přidat další. „Bude to ale desetkrát těžší,“ upozorňuje matador Michal Brůna. „Tady se totiž za osm let, co v Karviné titul nebyl, na nás zapomnělo. Medaile si dělily Plzeň, Lovosice, Dukla a s Karvinou nikdo nepočítal. Teď se budou chtít všichni na mistra vytáhnout, porazit jej.“Karvinští po úspěšné sezoně přišli o úderného Slavomíra Mlotka (Dessau-Rosslauer HV 06), ale kádr je podle trenéra Marka Michaliska silnější. Z Povážské Bystrice se vrátil zkušený Radim Chudoba (pravá spojka), posilou je urostlý srbský bijec Ivan Stojanovič (levá spojka, 192 cm/106 kg). Tým opět doplnili talentovaní dorostenci (David Růža, Jan Mucha, Jakub Kraina, Alexandr Zamarski, Nicolas Noworyta.) Nové bude i logo klubu a podoba dresů.

„Baník Karviná má jméno v házenkářském světě, přilákalo mě i to, že budeme hrát Evropský pohár,“ říká Stojanovič. „Počítám, že česká extraliga bude těžká, každý se bude chtít na nás vytáhnout, ale uděláme všechno pro to, abychom i v nadcházející sezoně uspěli.“

Extraligu rozjedou karvinští házenkáři v sobotu v Jičíně. První domácí zápas hrají příští středu 12. září s Hranicemi (18 hodin). V Evropském poháru je čeká makedonské Skopje (13. a 14. října). Oba zápasy se budou budou v Karviné.

„Bude to výhoda, ale oni jsou si svým postupem tak jistí, že souhlasili, aby se oba zápasy odehrály u nás,“ upozorňuje Brůna. „Jsou si jistí, že nás přejedou, s losem jsou spokojení. Jsou přesvědčení, že jsme hratelný soupeř a proto klidně přijedou na oba zápasy tady. Není to tak, že by přijeli a položili se tu.“

Témata:  sport, házená, Karviná, Brůna
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze