3. listopadu 2022 • 21:45

Nový kouč slavil! České házenkářky v Chebu vládly pod norskou taktovkou

Autor: Miroslav Mazal
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jurásek: nespoutaná bomba s vyťukanou levačkou. Klapne mu Španělsko?
Kometa - Vítkovice: Flek poslal puk do branky, kterou před tím vykopl Stezka. Gól po kontrole uznán, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do nové éry vstoupila česká házenkářská reprezentace žen. Žezlo po Janu Bašném převzal norský kouč Bent Dahl a po úvodních pěti zápasových testech je spokojen. Jeho svěřenky ovládly tradiční turnaj O štít města Chebu, když ve čtvrtečním zápase o první příčku porazily výběr Norska 31:29. „Nejvíc je potřeba pracovat na psychické stránce,“ hlásil házenkářský stratég.Neúspěšná kvalifikace o postup na mistrovství Evropy znamenala překvapivou změnu na lavičce. Jan Bašný po 12 letech přepustil pozici a českého týmu se v létě ujal Bent Dahl. Norský stratég se nyní s reprezentací dočkal prvních výher – byť v přípravných utkáních.

„Jsme teď trochu dole a musíme se postupně vyškrábat zpět. Vše jde ale správným směrem, hráčky mají kvalitu. Nejvíc je potřeba pracovat na psychické stránce. Musíme čelit kvalitním soupeřům a hráčky tím budou postupně získávat sebevědomí,“ prohlásil Dahl.

Po dvou zápasech ve Švédsku prošly reprezentantky suverénně turnajem O štít města Chebu. Jednoznačně zdolaly Egypt i německý Neckarsulm. Ve čtvrtek večer pak předvedly skvělý první poločas (20:14) a vítězství nad Norkami udržely. „Udělaly jsme si docela dobrý náskok, ale posledních deset minut jsme musely hodně zatnout zuby a bojovat,“ hodnotila jedna z hlavních opor reprezentace Markéta Jeřábková.

„Hráčky pracovaly každý den opravdu tvrdě. Máme koncept, který je pro ně nový a každá změna potřebuje čas. Ale od druhého zápasu ve Švédsku jsem spokojený,“ řekl Dahl.

I když Norsko přijelo do Chebu s rezervním týmem, výhra má pro český tým vysokou hodnotu. „Jsou to fakt šikovné holky z jejich ligy. Je dobře, že jsme odehrály tři zápasy tady v Chebu a dva ve Švédsku. Tým si sedá, co se týká hry. O kolektivu se bavit ani nemusíme. Když budeme dál takhle pracovat, může to v brzké budoucnosti dobře dopadnout,“ hlásila optimisticky naladěná Jeřábková.

O štít města Chebu

ČESKO - Norsko 31:29 (20:14)
Sestava: Kudláčková, Řezáčová - Kordovská 2, Andrýsková 3, Mikulášková, Šustáčková 2, Drozdová, Šustková, Stříšková 7, Stellnerová 2, Kuxová, Franková, Zachová, Kovářová 4, Jeřábková 9, Cholevová 2. Nejvíce branek Norska: M. Jacobsenová 10. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Vyloučení: 5:5. Diváci: 782. Další zápas: Egypt-Neckarsulmer 25:20.

Konečné pořadí

1. Česko 6 bodů
2. Norsko 4 body
3. Egypt 2 body
4. Neckarsulm 0 bodů

Příprava v číslech

Švédsko - Česko 36:20
Švédsko - Česko 26:26
Česko - Egypt 37:24
Česko - Neckarsulm 35:23
Česko - Norsko 31:29

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 1 (čtvrtfinále)
Články odjinud


Články odjinud