Vyhlídka na knockout! UFC čeká souboj bývalého šampióna s Predátorem | iSport.cz
Marek Stodůlka
29. června 2019 • 19:07

Vyhlídka na knockout! UFC čeká souboj bývalého šampióna s Predátorem

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
MOMENTY 4. nadstavbového kola: Baroš se loučil, boj o korunu střelců a Boleslav do Evropy?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejslavnější světová MMA organizace se nezastavuje. Kolotoč událostí, který spustila od nového roku, pokračuje turnajem UFC on ESPN 3 (ze soboty na neděli od 3:00 na Nova Sport 2). Arena Target Center v americkém Minneapolisu bude hostit 12 zápasů, tím nejočekávanějším je bitva těžkých vah. Junior dos Santos a Francis Ngannou se utkají o to, kdo se přiblíží vysněnému titulu. „Dokážu porazit kohokoliv, až ho trefím, tak půjde k zemi,“ prohlašují shodně oba zápasníci.Čísla napovídají, že nás čeká opravdová válka. 42 zápasů, 34 výher, 24 způsobem KO, to je společná bilance Juniora Dos Santose s Francisem Ngannouem. A předpokládá se, že ani nadcházející souboj nebude trvat celých pět kol, což se ostatně očekává vždy, když do klece nastoupí právě Ngannou.

Predátor, jak si urostlý Francouz nechává říkat, se většinou se svými soupeři moc nezdržuje. V prvním kole dokázal porazit taková jména jako Cain Velasquez, Andrei Arlovski, Curtis Blaydes nebo Alistair Overeem, kterého mocným zvedákem téměř dekapitoval. Právě síla úderů je Ngannouovou hlavní zbraní a vysloužila mu nálepku nejnebezpečnějšího muže v současném světě MMA.

Ještě před pár lety přitom neměl se svým soupeřem téměř nic společného. Junior dos Santos se pral s největšími světovými hvězdami, zatímco Ngannou bojoval spíše se svým životem. Vyrůstal totiž v Kamerunu, kde se musel potýkat s gangy a chudobou. Od dvanácti let proto pracoval v písečném lomu.

Takhle Francis Ngannou vypnul Alistaira Overeema
Takhle Francis Ngannou vypnul Alistaira Overeema

„Nikdo mi nic neudělil, nikdo mi nic nedal. Jsem na sebe hrdý. Jsem hrdý na to, co jsem dokázal. Před deseti lety tohle nemohl nikdo čekat. Nemůžeš vždycky mít to, co chceš, to je můj životní příběh,“ vypráví před duelem, který by měl vítěze nominovat k souboji o pás šampióna.

Junior dos Santos už si při své cestě na titul sáhnul, když v roce 2011 porazil Caina Velasqueze. Teď je po třech jasných výhrách přesvědčený, že se k němu probojuje znovu. „Mám tvrdé údery, pohybuju se jako střední váha, dokážu porazit všechny. Vážně si myslím, že můžu knockoutovat kohokoliv na světě a tenhle zápas vyhraju knockoutem!“ tvrdí sebevědomě Brazilec v promo videu, kterému dalo UFC název Looking for the Knockout. Není jisté, jestli se předpoklady o rychlém konci naplní, ale určitě půjde o zajímavé měření sil, které zamíchá kartami nejtěžší divize.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud