10. prosince 2017 • 15:00

Minuta stačí. Janka šokoval, favorizovaného Kohouta po minutě knockoutoval

Autor:
TOP VIDEA
DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným
Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pouhá minuta a konec. Dvacetiletý bojovník Jan Janka zvítězil na největší MMA akci roku v pražské O2 areně. Svého soupeře Matouše Kohout knockoutoval hned v první minutě zápasu. „Tohle asi nikdo nečekal, abych byl upřímný ani já ne. Šel jsem si do zápasu odzkoušet svůj postoj a jsem spokojený,“ radoval se po zápase šťastný vítěz, který si vysloužil ocenění za nejkrásnější knockout večera. Příbramský bojovník byl přitom v zápase považován spíše za outsidera. Jeho soupeř má totiž na svém kontě 66 zápasů převážně v thajském boxu a K-1. Rychlé Jankovo vítězství se tak stalo senzací. „Věřil jsem, že Honza Matouše v postoji může porazit. Dodržel svoji střední vzdálenost, zůstal v pohybu a koncentrovaný. Odvedl velmi dobrou práci,“ chválil svého svěřence trenér Ladislav Erdélyi.

Pro Janku to byla pátá výhra v řadě a opět proti velmi silnému soupeři. Jan Janka však není jediným bojovníkem z Příbrami, který rozčeřil vody MMA v posledních dnech. Na svůj další zápas v nejprestižnější organizaci světa UFC čeká příbramská Lucie Pudilová. Ta po posledním vítězství v Singapuru zamíří tentokrát na americký kontinent. V rámci UFC Fight Night se 18. února střetne v texaském Austinu s bojovnicí Sarah Morasovou. „Vítězství musí být moje“, netrpí strachem před patnáctkou světového žebříčku strachem Lucie Pudilová.

Ta je dalším žákem z pomyslné Erdélyiho školy, která o sobě dává výrazně vědět. Jaký je jeho trenérský recept? „Nechci prozradit to podstatné, k čemu jsme se společně s ostatními svěřenci za ta léta dopracovali. Myslím si, že mi věří, tak jako třeba staršímu bráchovi, když vidím, že dřou, makají a mají disciplínu, tak jim věřím, jako oni mě…,“ říká příbramský kouč.

Dvacetiletý Janka dobyl O2 arénu, zvítězil popáté v řadě
Dvacetiletý Janka dobyl O2 arénu, zvítězil popáté v řadě

Témata:  sport, mma, XFN, bojové sporty
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze