10. prosince 2017 • 15:00

Minuta stačí. Janka šokoval, favorizovaného Kohouta po minutě knockoutoval

Autor:
TOP VIDEA
Slavia - Bohemians: Teclovi se otočilo koleno, musel být odnesen a střídán Slavia - Bohemians: Teclovi se otočilo koleno, musel být odnesen a střídán
SESTŘIH: Sparta - Liberec 4:1. Letenští v poklidu sestřelili tápající Slovan SESTŘIH: Sparta - Liberec 4:1. Letenští v poklidu sestřelili tápající Slovan
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pouhá minuta a konec. Dvacetiletý bojovník Jan Janka zvítězil na největší MMA akci roku v pražské O2 areně. Svého soupeře Matouše Kohout knockoutoval hned v první minutě zápasu. „Tohle asi nikdo nečekal, abych byl upřímný ani já ne. Šel jsem si do zápasu odzkoušet svůj postoj a jsem spokojený,“ radoval se po zápase šťastný vítěz, který si vysloužil ocenění za nejkrásnější knockout večera. Příbramský bojovník byl přitom v zápase považován spíše za outsidera. Jeho soupeř má totiž na svém kontě 66 zápasů převážně v thajském boxu a K-1. Rychlé Jankovo vítězství se tak stalo senzací. „Věřil jsem, že Honza Matouše v postoji může porazit. Dodržel svoji střední vzdálenost, zůstal v pohybu a koncentrovaný. Odvedl velmi dobrou práci,“ chválil svého svěřence trenér Ladislav Erdélyi.

Pro Janku to byla pátá výhra v řadě a opět proti velmi silnému soupeři. Jan Janka však není jediným bojovníkem z Příbrami, který rozčeřil vody MMA v posledních dnech. Na svůj další zápas v nejprestižnější organizaci světa UFC čeká příbramská Lucie Pudilová. Ta po posledním vítězství v Singapuru zamíří tentokrát na americký kontinent. V rámci UFC Fight Night se 18. února střetne v texaském Austinu s bojovnicí Sarah Morasovou. „Vítězství musí být moje“, netrpí strachem před patnáctkou světového žebříčku strachem Lucie Pudilová.

Ta je dalším žákem z pomyslné Erdélyiho školy, která o sobě dává výrazně vědět. Jaký je jeho trenérský recept? „Nechci prozradit to podstatné, k čemu jsme se společně s ostatními svěřenci za ta léta dopracovali. Myslím si, že mi věří, tak jako třeba staršímu bráchovi, když vidím, že dřou, makají a mají disciplínu, tak jim věřím, jako oni mě…,“ říká příbramský kouč.

Dvacetiletý Janka dobyl O2 arénu, zvítězil popáté v řadě
Dvacetiletý Janka dobyl O2 arénu, zvítězil popáté v řadě

Témata:  sport, mma, XFN, bojové sporty
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze