10. prosince 2017 • 15:00

Minuta stačí. Janka šokoval, favorizovaného Kohouta po minutě knockoutoval

Autor:
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Slovácko v euforii! Zajíc se prosadil mezi dvěma obránci a vyrovnal na 1:1 Slovácko - Sparta: Slovácko v euforii! Zajíc se prosadil mezi dvěma obránci a vyrovnal na 1:1
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pouhá minuta a konec. Dvacetiletý bojovník Jan Janka zvítězil na největší MMA akci roku v pražské O2 areně. Svého soupeře Matouše Kohout knockoutoval hned v první minutě zápasu. „Tohle asi nikdo nečekal, abych byl upřímný ani já ne. Šel jsem si do zápasu odzkoušet svůj postoj a jsem spokojený,“ radoval se po zápase šťastný vítěz, který si vysloužil ocenění za nejkrásnější knockout večera. Příbramský bojovník byl přitom v zápase považován spíše za outsidera. Jeho soupeř má totiž na svém kontě 66 zápasů převážně v thajském boxu a K-1. Rychlé Jankovo vítězství se tak stalo senzací. „Věřil jsem, že Honza Matouše v postoji může porazit. Dodržel svoji střední vzdálenost, zůstal v pohybu a koncentrovaný. Odvedl velmi dobrou práci,“ chválil svého svěřence trenér Ladislav Erdélyi.

Pro Janku to byla pátá výhra v řadě a opět proti velmi silnému soupeři. Jan Janka však není jediným bojovníkem z Příbrami, který rozčeřil vody MMA v posledních dnech. Na svůj další zápas v nejprestižnější organizaci světa UFC čeká příbramská Lucie Pudilová. Ta po posledním vítězství v Singapuru zamíří tentokrát na americký kontinent. V rámci UFC Fight Night se 18. února střetne v texaském Austinu s bojovnicí Sarah Morasovou. „Vítězství musí být moje“, netrpí strachem před patnáctkou světového žebříčku strachem Lucie Pudilová.

Ta je dalším žákem z pomyslné Erdélyiho školy, která o sobě dává výrazně vědět. Jaký je jeho trenérský recept? „Nechci prozradit to podstatné, k čemu jsme se společně s ostatními svěřenci za ta léta dopracovali. Myslím si, že mi věří, tak jako třeba staršímu bráchovi, když vidím, že dřou, makají a mají disciplínu, tak jim věřím, jako oni mě…,“ říká příbramský kouč.

Dvacetiletý Janka dobyl O2 arénu, zvítězil popáté v řadě
Dvacetiletý Janka dobyl O2 arénu, zvítězil popáté v řadě

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, mma, XFN, bojové sporty
 Klasická verze
Mobilní verze