10. dubna 2022 • 11:41

Šampion Verstappen zuřil: Ferrari je úplně někde jinde. Nepřijatelné!

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jágr má vlastní bankovku. Na proces výroby šel osobně dohlédnout
„Smutný příběh Bohemka“: Její pozici určuje rozpočet, říká Klusáček. Proč hájí Haška?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Frustrovaný z dalšího nedokončeného závodu i ztráty velké porce bodů v boji o titul byl po odstoupení z Velké ceny Austrálie úřadující mistr světa Max Verstappen. Nizozemský jezdec Red Bullu sice bojoval v Melbourne o druhé místo, kvůli technickým potížím ale musel 19 kol před koncem vůz odstavit. Nedokončil tak druhý ze tří závodů v letošní sezoně a označil to za neapřijatelné. V průběžném pořadí mistrovství světa ztrácí na dnešního vítěze Charlese Leclerca výrazných 46 bodů.„Už jsme o míle pozadu. Na boj o mistrovský titul nechci v tuhle chvíli vůbec myslet. Mnohem důležitější je, abychom dojížděli závody,“ řekl Verstappen pro Sky Sports. „Dnes to byl vůbec špatný den, chyběla mi rychlost. Věděl jsem, že s Charlesem nemohu bojovat, takže jsem se ani nepokoušel dostat ho pod tlak. Zdálo se, že to bude alespoň druhé místo, jenže jsme závod nedokončili. Je to frustrující a nepřijatelné,“ doplnil čtyřiadvacetiletý jezdec.

Verstappen měl technické potíže už před startem a mechanici prováděli na jeho voze do poslední chvíle úpravy. První půlku závodu odjel nizozemský pilot v pořádku, trable přišly až v 39. kole. Verstappen musel doutnající vůz odstavit a bylo třeba jej uhasit.

„Věděl jsem, že tam byl nějaký problém. Byla jen otázka, zda závod dokončím. Pokud ale chcete bojovat o titul, tyhle věci se nemohou stávat,“ uvedl rodák z belgického Hasseltu, který nedokončil ani úvodní GP Bahrajnu. I tehdy musel odstoupit z druhého místa.

Nizozemský jezdec Red Bullu Max Verstappen a jeho hořící vůz během Velké ceny Austrálie
Nizozemský jezdec Red Bullu Max Verstappen a jeho hořící vůz během Velké ceny Austrálie

Vedení Red Bullu síbilo, že bude celou situaci vyšetřovat. Podle konzultanta týmu Helmuta Marka šlo předběžně o únik paliva. S tím souhlasil i šéf Red Bullu Christian Horner.

„Musíme se do toho pustit. Je potřeba zjistit, kde je problém a vyřešit ho. Zatím si nemyslíme, že by šlo o motor, spíše o palivo. Tahle odstoupení ale nemůžeme akceptovat,“ řekl Horner.

Nespokojenost úřadujícího mistra světa Verstappena proto chápal. „Rozumím mu. Je to frustrující nedokončit závod,“ uvedl Horner, který poukázal na stoupající formu Ferrari během celého víkendu. „Byli úplně někde jinde a na jejich rychlost jsme neměli. Máme však pár věcí, které by to měly vyladit. Nyní se jede do Evropy. Je třeba na tohle zapomenout a posunout se vpřed,“ dodal Horner.

Příští Velká cena Emilie Romagny se koná 24. dubna.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud