Marie Sehnálková
14. listopadu 2022 • 04:40

Rozkol v Red Bullu: Verstappen nepodržel parťáka. A Pérez se zlobí

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SPECIÁL k derby: trumf Slavie? Schranz! Jak na hlavičkové monstrum Krejčího?
Krejčí o tvrdé práci. Byl to sen, řekl Vitík po trefě. Co stav Kairinena?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vztahy mezi piloty Red Bullu byly ukázkou toho, jak by to mezi týmovými parťáky mělo vypadat. Jenže jak se zdá, po Velké ceně Brazílie je idylky u Rudých býků konec. Max Verstappen před sebe odmítl pustit parťáka Sergia Péreze, a to i přesto, že mu v jezdeckém šampionátu již o nic nejde. „Ukazuje to jen to, kdo skutečně je,“ komentoval situaci naštvaný Pérez.Závěr Velké ceny nevyšel Sergiu Pérezovi zdaleka podle představ. Na středně tvrdé směsi se ze třetího místa propadl během několika kol na sedmé, za svého týmového kolegu Maxe Verstappena. Jelikož Nizozemec má druhý titul mistra světa již v kapse, tým Péreze ujistil, že pokud Verstappen nedokáže najít recept na před ním jedoucího Alonsa, pozice si vymění zpátky.

Protože se Verstappenovi španělského matadora skutečně předjet nepovedlo, dostal na konci GP pokyn pustit týmového parťáka před sebe. „Maxi, nech Checa projít, prosím,“ žádal ho ve vysílačce závodní inženýr. Svou prosbu ještě třikrát zopakoval, avšak bez výsledku. Verstappen do cíle dorazil na šestém místě čtyři sekundy před Pérezem. Když se ho pak inženýr ptal, co se stalo, Nizozemec odvětil: „Už jsem vám to řekl minule, už mě o to nikdy nežádejte. Je to jasné? Dal jsem vám své důvody a stojím si za nimi.“

Pérezovi se za vzniklou situaci následně omluvil v  rádiu šéf týmu Christian Horner i závodní inženýr. „Ukazuje to jen to, kdo skutečně je,“ reagoval mexický pilot. „Nemám k tomu co říct, po tom všem, co jsem pro něj udělal, jsem docela zklamaný,“ dodal pak v cíli.

Vzhledem k tomu, že rival z Ferrari Charles Leclerc skončil v Brazílii na čtvrtém místě, má s ním Peréz aktuálně shodných 290 bodů. Poslední závod sezony, který definitivně rozhodne o držiteli druhého místa, se pojede příští týden 20. listopadu v Abú Zabí.

Ve Spojených arabských emirátech prý ale Max, bude-li to potřeba, parťákovi již pomůže. „V Abú Zabí udělá Max vše pro to, aby Checo získal 2. místo v šampionátu jezdců. Vše je vnitřně vyjasněno. To je cíl Abú Zabí,“ uvedl po závodě poradce Red Bullu Helmut Marko.

A potvrdil to i sám Verstappen. „Pokud bude příležitost pomoci Checovi, udělám to. Chápu, proč je zklamaný, ale oni také musí pochopit, proč jsem to udělal, důvody jsem jim sdělil,“ řekl.

„Než jsem sem přišel, promluvil jsem si s týmem. Už jsem jim to vysvětlil dříve, nebylo to nic nového. Pro nás jako tým je důležité, že jsme si k tomu sedli a všechno vyložili na stůl. Pohnuli jsme se dál,“ vysvětlil dvojnásobný mistr světa s tím, že konkrétnější být nechce.

Max Verstappen a Sergio Pérez měli mezi sebou výborný vztah. To se teď ale dost možná změní...
Max Verstappen a Sergio Pérez měli mezi sebou výborný vztah. To se teď ale dost možná změní...

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud