Zoufalá přítelkyně Simoncelliho: Tati, řekni, že to není pravda! | iSport.cz
24. října 2011 • 21:00

Zoufalá přítelkyně Simoncelliho: Tati, řekni, že to není pravda!

Autor: Pavel Skořepa
Vstoupit do diskuse
15
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Na fotbal teď na štaflích a terakotová armáda v Edenu
Zahraničí, nebo Česko? Paska zmiňuje rizika, Heidenreichovi vysvětlují volbu pro Atalantu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kate Fretti (22) si při nedělním závodě MotoGP ve Velké ceně Malajsie prožila peklo. V depu na obrazovce sledovala, jak její lásku Marca Simoncelliho (†24) po pádu na trať drtí kola motorek jeho kamarádů. Zdrcená, napůl zhroucená, v šoku a se slzami v očích se hodinu po tragédii od lékařů dozvěděla, že je jezdec mrtev. Den po neštěstí stále nevěřila a ptala se otce: „Tati, řekni, že to není pravda?!“Hned jak se Simoncelli ocitl na zemi, věděla snoubenka Kate, že je zle. Vytryskly jí slzy a útěchu hledala v náruči Marcova otce Paola. Hlavou jí probleskl celý život. Nejspíš i to, jak se dali dohromady. Poprvé se setkali v Marcově rodném městě Riccione v provincii Rimmini.Jezdec stáje San Carlo Honda Gresini se do krásné brunetky zamiloval na první pohled. Pokaždé, když měl v nabitém programu aspoň chvilku času, přijel ji navštívit. Před pěti lety Simoncelii v rozhovoru pro italská média řekl:

„Ano, je to pravda. S Kate patříme k sobě.“ Od té doby ho Kate doprovázela na většině závodů a v boxech mu před každým závodem přála hodně štěstí.

Přestěhovali se do domu v Corianu, kde se chystali k velkému životnímu kroku. „Chtěli založit rodinu,“ vyprávěl v slzách otec italského motocyklisty. Jenže krásné sny zhatilo pár vteřin hrůzy ve druhém kole předposledního závodu nejsilnější kubatury mistrovství světa MotoGP.

Kate, přítelkyně tragicky zesnulého motocyklisty Simoncelliho,.Kate, přítelkyně tragicky zesnulého motocyklisty Simoncelliho,.Foto profimedia

Simoncelli ztratil kontrolu nad svojí Hondou, nečekaně vybočil a jeho tělo i stroj bezmocně přejela za ním jedoucí dvojice Edwards – Rossi. Neštěstí se nedalo zabránit. „Je hrozné vidět umírat kamaráda. Byla to tragická nehoda.

Nejsem na tom dobře psychicky, ani fyzicky. Měl jsem vykloubené rameno, v zápěstí mám natažené vazy a zlomenou levou patu.

To ale není nic proti tomu neštěstí,“ napsal zdrcený Edwards na svém facebooku. Italské noviny otiskly i vzkaz Marcovy matky Rosselly: „Musíme být silní, nechtěl by nás vidět plakat."

Marco Simoncelli spadl pod kola svých soupeřů Valentina Rossiho (vlevo) a Colina Edwardse
Marco Simoncelli spadl pod kola svých soupeřů Valentina Rossiho (vlevo) a Colina Edwardse

Vstoupit do diskuse
15

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud