Salač mění v Moto3 tým. Vrací se do PrüstelGP místo zesnulého kamaráda | iSport.cz
24. června 2021 • 15:20

Salač mění v Moto3 tým. Vrací se do PrüstelGP místo zesnulého kamaráda

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hrdinové Lipták s Kosteleckým jsou už doma. Slavili až do rána a s doutníky v ruce
Teplice - Slavia: Schranz dokonal hattrick, 1:3
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jediný český účastník mistrovství světa silničních motocyklů Filip Salač skončil v týmu Snipers a vrací se do stáje PrüstelGP. O víkendu ve Velké ceně Nizozemska jezdec třídy Moto3 startovat nebude a do šampionátu se opět zapojí až na začátku srpna na Red Bull Ringu v Rakousku.„Poslední období bylo pro mě demotivující. Potřebuji změnu a nový impuls, proto jsme se se současným týmem oboustranně domluvili na ukončení smlouvy,“ uvedl Salač v tiskové zprávě.

Devatenáctiletý závodník hájil barvy týmu Rivacold Snipers druhý rok a letos v květnu se v Le Mans poprvé v MS prosadil na stupně vítězů, když dojel druhý. Minulý týden na Sachsenringu prvně v kariéře vyhrál kvalifikaci, hlavní závod ale poté po technických problémech nedokončil. V průběžném pořadí seriálu je třináctý.

„Českému jezdci jsme vděčni za výsledky a emoce, které jsme spolu během dvou sezon zažili. Filipovi přejeme skvělou budoucnost v jeho kariéře,„ uvedl majitel týmu Snipers Mirko Cecchini. „Určitě se nerozcházíme ve zlém. Byly to skvělé zážitky a výborná zkušenost, život jde dál,“ řekl Salač a poděkoval týmu za spolupráci.

Rodák z Mladé Boleslavi vynechá víkendovou Velkou cenu v Assenu a do šampionátu se opět zapojí po letní měsíční přestávce na začátku srpna v Rakousku. „Nejdu do neznáma. Vracím se k týmu se stejnou a odzkoušenou crew, s jakou jsem jezdil v roce 2019 svoji první sezonu v Moto3. A já mám za sebou další dva roky zkušeností. Hodně jsem uvažoval a věřím, že právě tohle je pro mě správný krok, nová motivace, kterou teď potřebuji,“ uvedl Salač.

V týmu PrüstelGP český jezdec nahradí svého kamaráda Jasona Dupasquiera ze Švýcarska, který na konci května tragicky zemřel po pádu v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie v Mugellu.

„Po několika smutných týdnech našeho týmu se těšíme na další spolupráci s Filipem Salačem, která začne prvním závodem v Rakousku a potrvá až do konce sezony," uvedl šéf týmu Florian Prüstel, který si uvědomuje, že závodit místo kamaráda nebude pro Salače jednoduché. „Myslíme si, že Filip je zkušený jezdec a na KTM se dokáže adaptovat opravdu rychle. Určitě to zvládne,“ dodal Prüstel a poukázal na skutečnost, že si Salač bude muset zvyknout i na nový motocykl. Letos jezdil na hondě.

Vstoupit do diskuse
0

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud