Loeb vyhrál i Akropolis rallye, Prokop dojel pátý a celkově je sedmý

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Osminásobný šampion Francouz Sébastien Loeb vyhrál Akropolis rallye a po šestém závodu sezony má už čtvrté vítězství. Martin Prokop skončil pátý, o jednu příčku za svým a zároveň i českým maximem v seriálu mistrovství světa.

Loeb se dostal do čela po čtvrté z 22 rychlostních zkoušek a vedení už nepustil. Dnes mu nejprve situaci ulehčilo odstoupení největšího soupeře Pettera Solberga, ale v třetí erzetě naopak ztížil defekt.

Druhý muž pořadí i dosavadní celkové klasifikace MS Solberg skončil v úvodní erzetě závěrečné etapy se svým fordem mimo trať a při nehodě utrhl zadní kolo. Přišel tak o druhou příčku průběžného pořadí seriálu.

Za Loebem, hvězdou za volantem citroënu, dorazil do cíle o 40 sekund později kolega Mikka Hirvonen. Prokopa porazili ještě Jari-Matti Latvala a Mads Östberg, oba jezdící stejně jako český pilot s Fordem Fiesta.

Na Loeba Prokop ztratil téměř osm minut, od stupňů vítězů ho dělilo necelých pět minut.

Loeb si na těžkých šotolinových tratích v Řecku dojel už pro 71. vítězství v kariéře a v pořadí MS uniká soupeřům.

"Byla to určitě nejtěžší letošní rallye," prohlásil francouzský lídr. Na druhém místě Solberga vystřídal Hirvonen, kterého od Loeba dělí už 30 bodů.

Prokop zůstal jen o příčku za svým maximem, kterým je čtvrté místo z předchozí Argentinské rallye. Celkově je stále sedmý. Do konce sezony zbývá ještě sedm rallye.

Akropolis rallye, závod mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën DS3 WRC) 4:42:03,3, 2. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Citroën DS3 WRC) -0:40, 3. Latvala, Anttila (Fin./Ford Fiesta RS WRC) -3:04,8, 4. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Ford Fiesta RS) -6:16,4, 5. Prokop, Hrůza (ČR/Ford Fiesta RS WRC) -7:46,5, 6. Neuville, Gilsoul (Belg./Citroën DS3 WRC) -9:41,4.

Pořadí MS (po 6 z 13 závodů): 1. Loeb 119 b., 2. Hirvonen 89, 3. Östberg 80, 4. P. Solberg (Nor./Ford Fiesta RS) 73, 5. Latvala 45, 6. Novikov (Rus./Ford Fiesta RS) 43, 7. Prokop 36.

Týmy: 1. Citroën WRT 194, 2. Ford WRT 121, 3. M-Sport Ford 91, 4. Citroën Junior 42, 5. Qatar WRT 37, 6. Adapta WRT 27.