Pilníkovo pozdní odpoledne ovládl jeho hostitel Pilát: Byly to nervy! | iSport.cz
2. srpna 2016 • 08:00

Pilníkovo pozdní odpoledne ovládl jeho hostitel Pilát: Byly to nervy!

Autor:
Pilát se s motorkou ve vzduchu cítí jako na zemi.
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš šetřil čas, tak zkušeně odmítl podavače míčů LIGA NARUBY: Baroš šetřil čas, tak zkušeně odmítl podavače míčů
ČÍSLA 21. kola: Hrošovský proti Slavii exceloval. Proč zaujal Costa? ČÍSLA 21. kola: Hrošovský proti Slavii exceloval. Proč zaujal Costa?
VŠECHNA VIDEA ZDE

„Pilníkovo pozdní odpoledne“, ale i první závod Mezinárodního mistrovství ČR ve freestyle motokrosu ovládl jeho pořadatel Petr Pilát, obhájce titulu. Přední český jezdec byl zároveň organizátorem tradiční akce, která se konala v Čerčanech. „Za vítězství jsem moc rád, ale byly to hodně velké nervy po celý den,“ přiznal Pilát. Na druhém místě skončil Australan Steve Sommerfeld a třetí byl Ital Massimo Bianconcini.Na 11. ročník „Pilníkova pozdního odpoledne“ dorazilo kolem šesti tisíc lidí. „Policie říkala, že se z celého města stalo jedno velké parkoviště. Přijel podobný počet lidí, jako v minulém roce při jubilejním ročníku,“ dodal Pilát, který kromě organizace a vymýšlení programu také závodil. A divákům předvedl jeho nový trik Kapitán Pilát Flip, při kterém se rozjíždí s nohou na předním blatníku. Tento kousek sklidil největší ohlas. K tomu přidal Backflip Tsunami Indy.

„Na základě tohoto triku Petr Pilát celkově vyhrál. Měl ho totiž více protaženější a energičtější než Australan Sommerfeld. Petr je opravdu schopný předvádět čistě zajeté skoky, má je precizně natrénované,“ hodnotil zkušený freestyle motokrosař Petr Kuchař, jeden ze tří porotců na akci. Několik Uderflipů ukázal Ital Massimo Bianconcini, stříbrný medailista z letošních X-Games.

Talentovaný Matěj Česák poprvé na českém území předvedl s motocyklem salto. Závod o premiérové body Mezinárodního mistrovství ČR zpestřili fanouškům vystoupením i mistři světa na trampolíně či gymnastická skupina FlyingBoys.

V roce 2016 jsou v plánu dva závody, druhý by se měl uskutečnit na konci září v Poříčí nad Sázavou. Nyní Pilát přemýšlí, kam tradiční akci v jeho tréninkovém areálu posunout.

„Už to není malinká událost pro pár věrných fanoušků freestyle motokrosu, stává se z toho opravdu velká věc. Je narváno a areál všechny lidi nepobere. Přemýšlím, že akci přesunu někam jinam a posunu to na jiný level,“ tvrdil Pilát, loňský mistr Evropy.

Pilníkovo pozdní odpoledne, úvodní závod MMČR ve freestyle motokrosu: 1. Petr Pilát 32 bodů, 2. Steve Sommerfeld (Austr.) 30, 3. Massimo Bianconcini (It.) 28, 4. Tomáš Lysáček 25, 5. Matěj Česák 24, 6. Zdeněk Fusek 22, 7. Radek Bílek 18.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud