2. září 2016 • 07:00

Pilát se stal sportovcem Dukly. Rád by vyzval skokana o tyči Kudličku!

Autor:
Petr Pilát připravil pro fanoušky lákadlo. S jedním z nich skočí tandemové salto.
TOP VIDEA
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tělovýchovná jednota a armádní sportovní centrum Dukla Praha má nového člena. Stal se jím Petr Pilát, přední český freestyle motokrosař. „Jsem na to moc pyšný, že mohu mít na sobě stejné logo jako nejlepší čeští sportovci,“ prohlásil Petr Pilát, loňský mistr Evropy ve freestyle motokrosu.Pilát navázal na legendární motokrosaře Jaroslava Faltu, Antonína Baborovského, Jiřího Churavého, Zdeňka Velkého a na mnohé z dalších úspěšných závodníků ze zlaté éry československého motokrosu. „Naši slavní jezdci závodili po světě v barvách Dukly Praha, což já nyní budu také. Jsem za to moc šťastný,“ dodal Pilát, kterého v letošním roce čeká několik závodů v rámci mistrovství světa nebo Evropy.

Freestyle motokrosař bude moct navštěvovat sportovní střediska Dukly Praha a spolupracovat s odborníky, kteří připravují české atlety nebo lyžaře. „Budu mít možnost se potkat se špičkovými kondičními trenéry nebo s fyzioterapeuty. Věřím, že mi to moc pomůže,“ pochvaluje si Pilát.

Také se těší na to, jak si zatrénuje s oštěpařkou Barborou Špotákovou, veslařem Ondřejem Synkem nebo se skokanem o tyči Janem Kudličkou. Jemu by klidně předvedl, jak umí skákat přes laťku motorka.

„Oni skáčou přes pět metrů, to freestyle motokrosaři zvládnou překonat laťku ve výšce deseti metrů. Srovnání bych se nebál, klidně bych ho vyzval,“ dodal s úsměvem Pilát.

Nejbližší závod mistrovsví světa ve freestyle motokrosu ho čeká 30. září ve španělském Jerezu. Hned 10. září bude však Petr Pilát na akci Sporťáček – náborovém sportovním festivalu v Praze. „Tam bych chtěl ukázat své mladé svěřence z Petr Pilát FMX Academy,“ těší se freestyle motokrosař.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze