26. září 2016 • 16:00

Čeští motokrosaři skončili na MS týmů šestnáctí. Za sebou nechali Němce!

Autor:
Čeští motokrosaři obsadili na mistrovství světa družstev v italské Maggioře 16. místo.
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští motokrosaři obsadili na mistrovství světa družstev v italské Maggioře 16. místo. Tým ve složení Jaromír Romančík, Petr Smitka a Filip Neugebauer postoupil do finálových jízd z 19. příčky v sobotní kvalifikaci, čímž splnil svůj základní cíl, v neděli si ještě polepšil. Nejlepší české umístění vybojovali v závěrečné třetí finálové jízdě Romančík se Smitkou, kteří dojeli na 26. a 27. místě. Neugebauer přidal ve svých dvou jízdách umístění na 28. příčce, pátým započítaným výsledkem bylo třicáté Smitkovo místo.Češi se umístili na šestnáctém místě jen o dva body za rakouskými motokrosaři. Jedná se o nejlepší výsledek českého motokrosu na MS družstev za posledních pět let. „Celkově hodnotím vystoupení v Itálii jako velice úspěšné. Jsem hrozně rád za předvedený výkon, drželi jsme týmově za jeden provaz. Posun z devatenáctého kvalifikačního místa je skvělý,“ prohlásil manažer týmu Jiří Čepelák.

Titul v Motokrosu národů obhájili Francouzi v čele s Romainem Febvrem, kterému zdatně sekundovali Gautier Paulin a Benoit Paturel. Těsně druhý skončil tým Nizozemska vedený úřadujícím mistrem světa třídy MX2 Jeffreyem Herlingsem, třetí příčku obsadilo družstvo USA.

Za českými jezdci skončili například favorizovaní Němci. „Pro mě samotného bylo nedělní finále velkou premiérou, jelikož minulý rok jsme skončili až za elitní dvacítkou. První jízda mi moc nesedla, trochu jsem se trápil, naštěstí Petr a Filip podali výborný výkon ve druhé jízdě. Jsme rádi za šestnácté místo,“ prohlásil Jaromír Romančík a jeho kolega Filip Neugebauer dodal: „Z mého pohledu byla první jízda špatná, protože jsem nedokázal najít recept na předjetí litevského soupeře. S druhou jízdou jsem byl spokojený. Šestnácté místo je slibné umístění do dalších let.“

MS družstev v motokrosu v italské Maggioře: 1. Francie (Febvre, Paulin, Paturel), 2. Nizozemsko, 3. USA, …16. Česko (Neugebauer, Romančík, Smitka). Francouzi obhájili titul, české trio dosáhlo nejlepšího umístění za posledních pět let.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze