Hejnová nejede na olympiádu. Nemohla jsem skoro chodit, napsala

Zuzana Hejnová na Zlaté tretře 2020
2017. Úsměv Zuzany Hejnové v cíli Czech Indoor Gala.
2016. Zuzana Hejnová v posilovně v německém Hofu.
2016. Hejnová na Zlaté tretře zápolila s velkou konkurencí.
2015. Druhé zlaté MS znamenalo druhý titul pro Sportovkyni roku.
2015. Další zlatá radost! Tentokrát Zuzana ovládla mistrovství světa v Pekingu.
2015. Hejnová kromě fotbalu fandí i hokeji, na pražském MS držela českému týmu palce proti Němcům.
30
Fotogalerie
iSport.cz
Atletika na LOH 2021
Vstoupit do diskuse (3)

Dvojnásobná mistryně světa na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová nepojede na olympijské hry v Tokiu. Kvůli achilovce nemohla trénovat a není v dobré formě. Čtyřiatřicetiletá atletka letos kvůli zranění zad a achilovky vůbec nezávodila. V kariéře chce pokračovat.

Šampionka z let 2013 a 2015 se na olympijské hry kvalifikovala splněním ostrého limitu mezinárodní federace v roce 2019. I když v olympijské sezoně vůbec nevyběhla, svaz ji zařadil do týmu. Už při odhlášení z mistrovství republiky ale Hejnová avizovala, že na olympiádu nechce odjet za každou cenu. Dnes oznámila, že svou účast vzdává.

„Kvůli achilovce jsem nemohla v posledních týdnech skoro chodit, natož pořádně trénovat. Neříká se mi to lehko, ale rozhodla jsem se, že nebudu závodit v Tokiu. Už se cítím výrazně líp, ale abyste reprezentovali na olympijských hrách, musíte být v top formě. A v ní nejsem,“ uvedla na facebooku.

Nebyla by konkurenceschopná. „Je mi to líto, strašně jsem se těšila. Ale jsem realista a jen tak na výlet nechci jezdit. Všem našim sportovcům držím palce a přeju jim, ať přivezou svůj výsledek snů. Já se teď soustředím na to, abych byla co nejdřív fit,“ doplnila svěřenkyně Dany Jandové.

Z vrcholové atletiky takhle odcházet nechce. „Kariéru ještě nekončím, zkusím závodit. Děkuju všem, co za mnou stojí a podporují mě, vážím si toho,“ dodala.

Hejnová má za sebou tři olympijské účasti. Jejím maximem je bronzová medaile z Londýna 2012. Před pěti lety v Riu de Janeiro skončila čtvrtá.

Její disciplínu letos ozdobila Američanka Sydney McLaughlinová světovým rekordem 51,90 sekundy. Nizozemka Femke Bolová na Diamantové lize ve Stockholmu časem 52,37 zaostala jen o tři setiny za evropským rekordem Rusky Julie Pečonkinové. Osm let starý český rekord Hejnové má hodnotu 52,83.

Vstoupit do diskuze (3)