Olympiáda 2021 | Spor o nominaci nakaženého doktora. Selhání ČOV, zlobí se Kaderka | iSport.cz
22. července 2021 • 17:20

Spor o nominaci nakaženého doktora. Selhání ČOV, zlobí se Kaderka

Autor: mm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
OH naruby: Ondra i bez medaile nadchl, jeho sport je úžasnou show
Krejčí v Olomouci: bude vyprodávat haly jako Jágr a zahraje si ještě za Boston?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vážný spor se rozhořel mezi Českým olympijským výborem (ČOV) a Českým tenisovým svazem (ČTS) o tom, kdo nominoval Vlastimila Voráčka na olympijské hry do Tokia. Nyní se zdá, že právě tento lékař, který dlouhodobě spolupracuje s tenisty a tenistkami, mohl nakazit ostatní sportovce.Uznávaný ortoped Vlastimil Voráček cestoval v pátek speciálem s částí české výpravy do Japonska. Nenaočkovaný lékař byl po přistání v Tokiu pozitivně testován a uzavřen do izolace. Později se však objevila nákaza u dalších pěti členů české výpravy.

„Doktora Voráčka nominoval tenisový svaz na základě jeho odborných schopností. Očkování není podmínkou účasti na olympijských hrách a nelze ho vynucovat ani podle Olympijské charty, i když my jsme ho samozřejmě důrazně doporučovali všem,“ prohlásil ředitel komunikace ČOV Tibor Alföldi.

Vůči tomu se rázně ohradil předseda ČTS Ivo Kaderka. „Vlastimil Voráček byl stejně jako na minulých Hrách součástí lékařského zabezpečení mise ČOV, když na formálním nominačním dokumentu byl dodatečně doplněn na základě žádosti šéfa mise Martina Doktora,“ uvedl tenisový boss.

Vedení ČOV ukázalo dokument s finální nominací tenistů na Hry, kde figuruje i Voráčkovo jméno. Dokument je podepsán generální sekretářkou Kateřinou Kocourkovou.

Dokument s nominací tenisového svazu Dokument s nominací tenisového svazuFoto iSport.cz

Kaderka však oponoval. „Jeho (Voráčkovu) účast na Hrách neschválil výkonný výbor ČTS a já o ní ani nevěděl. Řešil jsem účast tenistů a tenistek,“ uvedl.

„Jde o organizační selhání ČOV, které se neschová za přeložení jednoho formálního dokumentu s podpisem generální sekretářky,“ prohlásil Kaderka.

„Podstatou celé sportovní tragédie řady sportovců ale je, že jejich mnohaleté snažení a úsilí bylo zmařeno tím, že ČOV nesplnil jeden ze svých hlavních úkolů – bezpečně dopravit sportovce do dějiště Her. ČOV nevytvořil bezpečné podmínky pro cestu sportovců a realizačního týmu na olympijské hry,“ dodal Kaderka.

Vstoupit do diskuse
0

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková (1. místo), Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Markéta Vondroušová (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud