27. července 2012 • 10:26

Zapomeňte na hokej! Kouč Růžička se těší na všechno. I na šerm

Autor:
Vladimír Růžička se nemůže olympijských her dočkat
TOP VIDEA
Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje
LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to vyhlášený sportovní fanatik. Žije nejen hokejem, ale sleduje i ostatní sporty, vášnivě vsází třeba na fotbal. Takže nadcházející olympijské klání v Londýně znamená pro hokejového kouče Vladimíra Růžičku jediné: hodiny strávené doma před televizí. „Už se nemůžu dočkat, budu si přepínat všechny možné sporty, moc se těším!“ tvrdí slávistický trenér.Doma mu neustále v televizi běží nějaký sport. Přes satelit chytá spoustu kanálů, takže sleduje hokejové soutěže nejen v Česku, ale i KHL, NHL nebo ligy ve Švédsku a ve Finsku. Stejně s fotbaly – hltá především anglickou a španělskou ligu.

Ten pravý sportovní svátek pro něj vypukne právě dnes. Sledovat bude nejen ty nejatraktivnější sporty jako atletiku, ale i ostatní. „Vždycky mě zajímá třeba i šerm nebo něco takového. Člověk to čtyři roky nevidí, ale když se na to pak podívá, je to super. Je to stejný jako při zimní olympiádě třeba s curlingem,“ tvrdí Růžička, jenž se jakožto kapitán podílel na legendárním zlatu v Naganu. Zřejmě největším českým úspěchem v historii zimních Her.

Londýnské souboje si vychutná doma, sám do Anglie nevyrazí. „To mě zas až tak neláká, přeci jenom u televize člověk vidí všechno, navíc si může přepínat mezi jednotlivými kanály a vidět toho víc najednou,“ říká kouč, jenž dovedl český tým ke dvěma zlatým medailím na světových šampionátech (v roce 2005 a 2010).

Navíc připravuje Slavii na další extraligovou sezonu, takže si žádné dlouhé výlety nemůže dovolit.

A kolik pro české sportovce tipuje medailí? „Přesný číslo říkat nechci, ale doufám, že jich bude hodně! Všem moc držím palce,“ dodává hokejová legenda.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze