28. července 2012 • 02:27

Britové převezli všechny! Oheň nezapálila legenda, ale mladé naděje

Autor: ,
TOP VIDEA
Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje
LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývá to nejdiskutovanější otázka před zahajovacím ceremoniálem každých olympijských her. Která sportovní legenda toho kterého státu bude mít tu čest zapálit na stadionu olympijský oheň? Sázkové kanceláře vypisují kurzy a téměř s jistotou se jim podaří onoho člověka odhadnout. Londýnští organizátoři ovšem všechny převezli – oheň nakonec zapálilo sedm mladých britských sportovců.Na stadion přinesl pochodeň po cestě celou zemí slavný veslař Steve Redgrave, jenž byl spolu s bývalým atletem Rogerem Bannisterem hlavním favoritem na zapálení ohně.

Redgrave však předal štafetu sedmičce vybraných nadějí, které nominovaly velké osobnosti minulosti.

Dravé mládí oběhlo stadion a všichni čekali, kdo se vynoří, aby oheň opravdu zapálil. Jenže nastupující generace se postavila doprostřed plochy, kde byly důmyslně poskládány měděné okvětní lístky, a společně zažehla prvních sedm.

Plameny se začaly spirálovitě šířit a bylo jasné, že na žádnou legendu už se nedostane.

Když chytlo všech 204 lístků, které symbolizovaly všechny olympijské národy, začaly se postupně zvedat, až se působivě spojily do jediného obřího "svícnu". V něm pak bude do 12. srpna hořet olympijský oheň.

Jednotlivé okvětní lístky se slily do monumentální ohnivé kytice
Jednotlivé okvětní lístky se slily do monumentální ohnivé kytice

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze