Kladivářku Heidlerovou málem připravili sudí o medaili kvůli chybě elektromíry | iSport.cz
11. srpna 2012 • 10:35

Kladivářku Heidlerovou málem připravili sudí o medaili kvůli chybě elektromíry

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Němka Heidlerová čeká na ruční změření jejího pokusu
TOP VIDEA
NOVÁ GENERACE: Šéf rozvoje fotbalu Kotrba o změnách, problémech v Česku i kvótách
Mladá Boleslav - Slavia: Stanciu přesným centrem našel Ševčíka, ten otevřel skóre - 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Moc nechybělo a německá kladivářka Betty Heidlerová odjížděla z olympiády v Londýně bez medaile a s pocitem křivdy. Ve finále totiž rozhodčí kvůli chybě elektromíry nezapsali její nejdelší pokus 77,13, který světové rekordmance mohl zajistit bronz.Sudí ho však po závodě přeměřili ručně a osmadvacetiletou atletku posunuli na třetí příčku, o níž ji posléze nepřipravil ani protest čínské výpravy, kterým se Mezinárodní atletická federace (IAAF) zabývala přes tři hodiny.

"Od začátku jsem věděla, že ten pokus byl dobrý. Šlo tedy jen o to, aby ho uznali i rozhodčí," řekla Heidlerová, která se bronzu dočkala půl hodiny po závodě.

Problémy nastaly po pátém, evidentně dlouhém hodu, kterým Heidlerová ze třetího místa odsunula Číňanku Čang Wen-siou (76,34 m). Rozhodčí ho sice změřili, ale kvůli chybě elektromíry se neobjevil v systému s výsledky.

Německá kladivářka za to sice dostala náhradní pokus, náčiní už ale do stejné vzdálenosti neposlala.

Rozhodčí nakonec po závodě, v němž triumfovala Ruska Taťjana Lysenková v olympijském rekordu 78,18 metru před Polkou Anitou Wlodarczykovou, hod Heidlerové přeměřili ručně, uznali ho a posunuli ji na třetí místo před Wen-siou.

Čínská reprezentantka, která mezitím oběhla oslavné kolečko zabalená do vlajky, podala protest, ten však IAAF po tříhodinovém jednání zamítla. "Byla jsem naštvaná, ale věděla jsem, že to dopadne dobře," prohlásila Heidlerová.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud