Češi v Riu měnili všechny matrace. Pro čahouny i zvětšovali postele | iSport.cz
29. července 2016 • 10:51

Češi v Riu měnili všechny matrace. Pro čahouny i zvětšovali postele

Autor: tej
TOP VIDEA
Český fotbal ve strachu, hrozí devastující škody! Co reakce sponzorů?
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bez dobrého spánku to nepůjde. Čeští sportovci se pomalu přesouvají do dějiště olympijských her v Riu de Janeiru a na všechny tam čekají zbrusu nové matrace.  "Spánek je pro sportovce základ dobrého výkonu," vysvětlili výměnu český olympijský tým na své facebookové stránce.



Šéf české výpravy Martin Doktor zařídil dovoz více než stovky zdravotních matrací, které členové výpravy vyměnili za ty stávající. "V pátek dorazí do Ria pořádný kus výpravy, a tak makáme na tom, aby se tu všichni sportovci mohli vyspat do růžova na zdravotních matracích," oznámilo vedení týmu na sociální síti.

Ještě na poslední chvíli tak probíhala velká výměna. "Při inspekční cestě Martin Doktor zjistil, že místní matrace mohou být problém, tak jsme nechtěli nic podcenit. Spánek je pro sportovce mimořádně důležitý," reagoval český tým na dotaz fanouška, zda si výprava dovezla matrace s sebou.

A myslelo si i na vysoké sportovce, kterým se postele speciálně upravovaly. "Pro čahouny máme prodloužené matrace, a tak je třeba nejprve zvětšit rám postele," stálo u jedné z fotografií.

Na stav olympijské vesnice si nejhlasitěji stěžovali Australané. Těm se nelíbila špína na pokojích, silný zápach plynu, špatný stav toalet, elektrického vedení a neosvětlené schodiště. Na protest se z budov odstěhovali do hotelu, Brazilci však brzy nedostatky napravili a dnes ráno se už Australané do vesnice vraceli.

Členové olympijské výpravy mění pro sportovce matrace
Členové olympijské výpravy mění pro sportovce matrace

Více o LOH Rio 2016 čtěte ZDE>>>

Choupenitch vzkazuje do Ria: Nepřepadávejte mě, je to nebezpečné

Hlaváčková: Je to krásný pocit být součástí českého týmu

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud