Synek po bronzu: Nebyl to můj den! Soupeři byli lepší, uznávám | iSport.cz
Romana Barboříková
13. srpna 2016 • 16:57

Synek po bronzu: Nebyl to můj den! Soupeři byli lepší, uznávám

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě v polovině trati věřil Ondřej Synek, že může zabojovat o své první olympijské zlato. Soupeři za to ale vzali ještě víc a český závodník už jim nestačil. V napínavém souboji o zlato pak už dvojnásobný stříbrný olympijský medailista nebyl. Až po zhlédnutí cílové fotografie se rozhodlo, že první místo znovu patří novozélandskému skifaři Mahému Drysdaleovi, druhý skončil Chorvat Damir Martin.Jak svou třetí olympijskou medaili hodnotíte?
„Dneska to nebyl můj den, nebyl jsem to úplně já. S výkonem nemůžu být spokojený.Ood začátku jsem musel jet na hraně a pak to bylo znát, ke konci už jsem byl tuhej. Myslel jsem, že bych Chorvata 200 metrů před cílem mohl dojet, ale pak hodně zrychlil a nakonec to málem vyhrál. Soupeři byli lepší a musím to uznat, z mé strany to nebylo teď úplně ideální.“

Kdy jste cítil, že to na zlato nebude?
„Na kiláku jsem doufal, ale oni to tam docela nakopli, musel jsem jít s nima a už jsem cítil, že jsem rád, že u nich visím a pak to bylo znát. Drysdale začal poodjíždět a já věděl, že s ním nepůjdu až do konce. Říkám, byli lepší, líp jim to sedlo."

Jak jste si užil Rio?
"Jsem rád, že jsem tady vůbec mohl být. Když mi na jaře řekli, že mám zlomenej obratel, tak jsem si myslel, že ani sezonu nedojedu, že je všechno ztracný. Ale nakonec s pomocí všech fyzioterapuetů, Vláďa Brejcha, Pavel Kolář, kluci z Dukly, kterým chci hrozně poděkovat, jsme to zachránili. Nakonec z toho je pěkný třetí místo, což si myslím, že na OH je každá medaile je super.“

Více o LOH Rio de Janeiro 2016 čtěte ZDE>>>

Vítězný skifař Mahé Drysdale tleská svému velkému rivalovi Ondřeji Synkovi, který bral bronz
Vítězný skifař Mahé Drysdale tleská svému velkému rivalovi Ondřeji Synkovi, který bral bronz

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud