15. února 2018 • 04:38

Pauláthová nedojela do cíle obřího slalomu: Čtyři roky jsem se těšila a nic

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Olomouc 2:2. Nečekaná ztráta i po Zimově minele. Bod z drtivého finiše
Slavia - Olomouc: Chytil dotlačil míč do sítě - 2:2. Nebyl ale před tím Bořil v ofsajdu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z PCHJONGČCHANGU | Krásný příběh comebacku po vážném zranění zatím do šťastného vyústění nezaklapnul. Sjezdová lyžařka Kateřina Pauláthová v prvním kole olympijského obřího slalomu v korejského Jongpchjongu nedojela do cíle a neměla daleko k slzám.Po všem tom větru a zimě zavítal do hor Tchebek konečně parádní sluneční den. Kateřině Pauláthové ale vůbec nebylo do řeči. V mixzóně si dala chvilku na vydýchnutí, a pak radši varovala: „Kdyžtak vám do toho budu trochu brečet…“

Přítelkyně zlatého kajakáře Josefa Dostála si před rokem poranila vazy v koleni a musela na operaci. V prosinci se ale stihla vrátit k závodům a vyjela si i nominaci na olympiádu. Obří slalom měl být její silnou disciplínou. Na prudkém a dlouhém kopci ale nedojela do cíle.

„Ráno jsem se vzbudila, těším se na tenhle závod čtyři roky, poslední rok jsem pro to udělala všechno, a měla jsem úplně tuhé nohy…“ stýskala si Pauláthová. „Vůbec nevím, co se se mnou stalo. Připadala jsem si, jako by mě přejela rolba. Což není samozřejmě žádná výmluva… Vím, že jsem dělala v obřáku chyby, přetočilo mě to tam úplně zbytečně, nepracovala jsem celou dobu. Nemám sílu. A nechápu to. A nic…“

Všechno se přitom schylovalo k parádnímu příběhu. Pauláthová se po zranění vrátila teprve v prosinci, před třemi týdny si v Lenzerheide udělala radost bodovaným 23. místem v superkombinaci v Lenzerheide.

„Vzpomněla jsem si, jak jsem před osmi měsíci ležela s nohou nahoře, šíleně to bolelo a nemohla jsem se hnout. Teď jsem opravdu zpátky,“ radovala se tehdy.

Jenže dnes ráno to byl úplně jiný příběh. Noční můra, špatný sen.

„Možná máme jetlag. Šest dní jsme vstávali v šest ráno, jezdili nahoru, v té zimě… Ale to jsou jen výmluvy. Nevím, co se stalo s mýma nohama. Ale každopádně jsem je neměla,“ litovala Pauláthová. „Je to dlouhé, ale pro mě bylo dlouhé už rozježdění. Nohy jsem vůbec necítila. Nebyla jsem schopná vyjít schody. Přitom mám fyzičku, natrénováno… Trať byla nádherná. Kopec je těžký, jsou tam nerovnosti, vlny. Ale závodila jsem tu, přesně jsem věděla, co mě čekalo. Nějaký zkrat dneska…“

Podobně dopadla i další reprezentka Martina Dubovská, která se také do cíle prvního kola nedostala.

„Nestihla jsem si to ani pořádně užít. Trať zeshora vypadala úplně perfektně, ale ani nevím, co k tomu říct… Spadla jsem ve vnitřní, jsem meganahněvaná, slušně řečeno, ale udělám vše, aby to zítra bylo jinak,“ uvedla Dubovská , kterou už v pátek čeká slalom.

Kateřina Pauláthová vyjela na obřím slalomu z trati a do druhého kola nepostoupila
Kateřina Pauláthová vyjela na obřím slalomu z trati a do druhého kola nepostoupila

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud