ZOH 2018 | Patrik Martinec je v Soulu ikonou. V utkání Česka - Korea fandil Čechům, ale se „svými“ Korejci | iSport.cz
Zdeněk Janda
15. února 2018 • 19:45

Patrik Martinec je v Soulu ikonou. Fandil Čechům, ale se „svými“ Korejci

TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Kladno: Jágr svým 11. gólem sezony snížil manko Rytířů, 4:2 Mladá Boleslav - Kladno: Jágr svým 11. gólem sezony snížil manko Rytířů, 4:2
INSIDER před Australian Open: Plíšková je na vrcholu sil. Dočká se vítězného grandslamu už teď? INSIDER před Australian Open: Plíšková je na vrcholu sil. Dočká se vítězného grandslamu už teď?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KOREJE | Na hlavě měl typickou „raškovku“ s českou vlaječkou. A fandil Eratovi a spol. Ale seděl v hledišti mezi samými Korejci. Patrik Martinec, někdejší útočník, který v Česku zanechal nejvýraznější stopu ve Spartě, totiž úvodní vystoupení Čechů sledoval spolu s hráči jihokorejského týmu Anyang Halla, které trénuje. „Ale jasně, že fandím našim. To bych jinak neměl tu čepici,“ usmál se Martinec, který je v Koreji mimořádně oblíbený. Hrajte Fantasy hokej na ZOH zde >>Lidé mu podávají ruce. Uctivě se uklánějí. Korea prožívá hokejový boom a on je jeho důležitou součástí. Vede nejoblíbenější klub Anyang Halla, který sídlí v Soulu. Dřív za něj hrával, teď ho vede jako kouč.

„Jaký skvělý kouč!“ říká o něm generální manažer klubu, který seděl hned vedle něj. Když zjistil, že za Martincem přišel český reportér, spustil další spršku pochvalných slov.

Pro místní je ikonou. Vede klub, který dodává největší množství hráčů pro národní tým. Proti Čechům jich nastoupilo dvanáct. A předvedli, co umějí. Hlavně gólman Matt Dalton, který se překonával, lapil 38 střel.

Pilař a Hašek řeší po české výhře: Chyběl Růžička? Obstál Francouz?
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

„Chytá výborně. A to ještě takový gól, který mu dal Michal Řepík, nedostal dva roky. Že by si nechal dát takhle dorážku po střele,“ říkal Martinec, jenž dlouhé roky v asijském klubu válel jako hráč. A po krátkém návratu do Sparty, tentokrát v roli sportovního manažera, se opět vydal do Soulu. Jako kouč.

Byl to on, kdo české reprezentaci zařídil přípravný kemp v Soulu před turnajem. A byl po ruce realizačnímu týmu. „Ale zase to nebylo tak, že bych jim radil, jak na Korejce. Měli svoje informace. Jenom když něco potřebovali, tak jsem jim pomohl,“ vykládal někdejší centr, který se Spartou v roce 2000 slavil mistrovský titul.

Včerejší zápas sledoval z hlediště. A trnul. Bylo to drama až do konce. „Až nečekané. Myslel jsem si, že jim kluci dají více gólů a bude klid,“ přiznal.

Nebude chybět ani na víkendových zápasech. A spolu s rodinou si vychutná si i další sporty. Vyrazí třeba na biatlon nebo rychlobruslení.

7. den na ZOH: pochvala od Dominátora a Francouz proti roztleskávačkám

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud