OH 2018 | Senzační zlato rakouského sáňkaře! Byl náhradníkem, z nominace vytlačil bratra | iSport.cz
11. února 2018 • 17:27

Senzační zlato rakouského sáňkaře! Byl náhradníkem, z nominace vytlačil bratra

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Rakouský sáňkař David Gleirscher překvapil senzačním zlatem celý svět
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
Zlín - Mountfield HK: Bleskový úder Hradce, brejk proměnil Kelly Klíma, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rakušané čekali na sáňkařské olympijské zlato v soutěži jednotlivců padesát let. V Pchjongčchangu jim ho dnes vybojoval závodník, který byl původně jen náhradníkem. David Gleirscher se do výpravy dostal až 21. ledna jako poslední sáňkař, když obsadil šesté místo na Světovém poháru v Lillehammeru. Vytlačil tím z nominace svého bratra Nica.Třiadvacetiletý tyrolský policista v ledovém korytu ještě nikdy nic nevyhrál. Ve Světovém poháru nikdy nestál na stupních vítězů a na posledním mistrovství světa na domácí dráze v Innsbrucku obsadil až 49. místo. Mnohem větší šance měl mít v Koreji jeho krajan a úřadující mistr světa Wolfgang Kindl.

Ale Gleischerovi dráha v Pchjongčchangu vyloženě svědčí. Už loni tady při předolympijské generálce vytvořil traťový rekord a v sobotu ho ještě vylepšil. Pak sice klesl až na třetí místo, ale v závěrečné jízdě se i díky fatální chybě Němce Felixe Locha do čela vrátil.

Jediné olympijské zlato v závodě jednotlivců získal pro Rakousko Manfred Schmid v roce 1968 v Grenoblu. I Davidův otec Gerhard se o to v devadesátých letech třikrát pokoušel marně, jeho nejlepším výsledkem bylo sedmé místo.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud