AC/DC provázeli Pražské lvy do semifinále, dálnice nevedla do pekla, ale k postupu | iSport.cz
Ivana Jakoubková
22. listopadu 2019 • 07:29

AC/DC provázeli Pražské lvy do semifinále, dálnice nevedla do pekla, ale k postupu

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Velký rozhovor s Václavem Kotalem čtěte v pátečním Sport Magazínu
ANKETA: Top moment sezony? Slávistické jaro, příchod Václava Kotala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hit skupiny AC/DC Highway to Hell provázel jízdy týmu Prague Lions ve čtvrtfinále týmové soutěže v rámci Prague Playoffs. A dálnice vedla do semifinále. Český tým tam postrčily dvě čisté jízdy Nielse Bruynseelse a Marka Houtzagera. Pražští lvi obsadili v dvanáctičlenném čtvrtfinále sedmé místo a s přehledem se vešli do postupující osmičky. Bojovat o finále budou už dnes večer. „Týmy si skladby vybírají a my už asi u téhle zůstaneme,“ řekla Anna Kellnerová, která nezávodila, ale byla celou dobu s kolegy.Po loňském čtvrtfinálovém nezdaru tak mohou Prague Lions v letošním ročníku Prague Playoffs dál snít sen o finálové účasti a boji o vítězství. Tým ve složení Niels Bruynseels, Gerco Schröder a Marc Houtzager vybojoval sedmé místo. Jediný, kdo chyboval, byl Gerco Schröder, jehož kůň shodil tři překážky.

„Byly to hrozné nervy, ale jsem strašně ráda, že to kluci zvládli,“ oddechla si Kellnerová. „Věděli jsme, že Gerco shodil tři překážky, takže třetí parkur bude muset být čistý. Jessika Kürtenová (týmová manažerka) honem utíkala za Markem říct mu, že musí jet čistě a rychle,“ prozradila hektické zákulisí.

„Marc odvedl fantastickou práci. Nechtěl jet poslední, ale nakonec souhlasil a zvládl to,“ dodala manažerka týmu. „Řekla jsem mu: Marku, ty prostě MUSÍŠ jet čistě a rychleji, než normálně jezdíš, protože šlo i o čas. A musím říct, že on odvedl fantastickou jízdu. Vypadlo to jednoduše, ale Calimero normálně nejezdí moc rychle, občas bojuje s časem, tentokrát měl dobrý výsledek,“ ocenila.

Česká jezdkyně Anna Kellnerová (vpravo) fandí svým kolegům z týmu Prague Lions během parkurového závodu v pražské O2 Areně
Česká jezdkyně Anna Kellnerová (vpravo) fandí svým kolegům z týmu Prague Lions během parkurového závodu v pražské O2 Areně

Dobrý základ k postupu udělal první jízdou Bruynseels. „Dopadlo to dobře, můj kůň je ve skvělé formě. Gancia zaskákala dobře a byla rychlá, jako vždy. Ale v semifinále začínáme zase od nuly,“ usmál se Belgičan.

Smutný byl jen Schröder. „Můj kůň vypadal trochu unaveně, ale jsem rád, že to kolegové zvládli,“ utrousil. 

V dnešním večerním semifinále startovat nebude. Kürtenová se rozhodla nahradit ho německým členem týmu Markem Kutscherem. „Niels a Marc byli skvělá volba, Gerkova nominace se mi nepovedla. Zdá se mi, že pro jeho koně to byl dost těžký parkur, dost s tím bojoval. Nebyla to ale vina jezdce, dělal, co mohl,“ ocenila manažerka. „Do semifinále půjde místo něho Marco Kutscher. Trochu sice riskujeme, kůň nemá čtvrtfinálovou zkušenost, ale oba jsou čerství a těší se,“ dodala.

Z dnešního večerního semifinále postoupí do nedělního finále šest týmů. K osmi, které postoupily ze čtvrtfinále, se přidá čtveřice nejlepších z dlouhodobé části.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud