Žokej Bartoš nenadává, Theophilos je na kvalifikaci připravený | iSport.cz
Květoslav Šimek
6. září 2019 • 17:56

Žokej Bartoš nenadává, Theophilos je na kvalifikaci připravený

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jágr varuje: Jestli současná opatření budou pokračovat, sport skončí!
LM: Real si to rozdá se City. Ronaldo bude chtít ušatý pohár pro Juventus
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poslední šance se kvalifikovat na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou je tady. V sobotu se v Pardubicích běží čtvrtá kvalifikace, o místo v elitním dostihu bude mimo jiné bojovat i devítiletý hnědák Theophilos z Dostihového klubu iSport-Váňa. Na startu bude i obhájce posledního triumfu Tzigane du Berlais s Janem Faltejskem. Do čtyř dostihů, včetně kvalifikace, je přihlášený i žokej Marcel Novák, který měl minulý týden v Mostě ošklivý pád. Je v pořádku a připravený znovu skočit do sedla.Kůň Theophilos z unikátního klubu otevřeného pro dostihové fanoušky už jednu kvalifikaci běžel. Hned tu první v květnu, ale do cíle se nedostal. Žokej Bartoš ho zadržel. „Poslední tři týdny od vítězné Ceny Peruána strávil Theophilos v pohodě, v práci ho jezdil Pepča Bartoš a nenadával,“ hlásí s úsměvem trenér Josef Váňa.

Josef Bartoš, český rekordman v počtu překážkových vítězství, by měl být také v sobotu odpoledne v sedle Theophila. „Mělo by to tak být, ale ještě v pátek startuje v Auteuil, takže doufám, že se vrátí v pořádku a všechno bude v pohodě,“ připomněl trenér Váňa žokejovy závazky ve Francii. „Theophilos určitě nepoběží špatně, ale mám strach, aby se nevloudila nějaká chyba.“

Trenér Váňa do kvalifikace posílá i desetiletého Mazhilise s Janem Kratochvílem, kterého čeká premiéra v boji o Velkou pardubickou. Mazhilis před třemi lety ovládl největší italskou steeplechase Gran Premio Merano.

Na startu kvalifikace by mělo být devět koní. Včetně Tzigane du Berlais, vítěze poslední Velké pardubické. Coby obhájce měl start jistý, nicméně letos už se jednou v kvalifikaci v rámci tréninku absolvoval. V květnu skončil druhý za Hegnusem.

Do Pardubic míří i žokej Marcel Novák, vedoucí muž překážkového šampionátu. Minulý týden měl v Mostě nepříjemný pád, dvě minuty ležel bez hnutí za překážkou, než se k němu dostali zdravotníci. Byl hodně potlučený, ale je v pořádku. Doktor Václav Hulínský, člen lékařské komise Jockey clubu, ho pro sobotní závody uschopnil. Novák by měl být v sedlech čtyř koní - Lad Ina, Starbucka, Playera a v kvalifikaci povede Talenta.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud