Ivana Jakoubková
24. srpna 2018 • 12:29

Tráva, plácnuté pádlo, křeč. Uprchlíkům ze čtyřkajaku se na MS nedařilo

TOP VIDEA
KDO JE KDO v průvanu na Strahově. Proč nahradí Prokeše zrovna Kotrba? KDO JE KDO v průvanu na Strahově. Proč nahradí Prokeše zrovna Kotrba?
Štěpánek vzpomíná na Davis Cup: Ještě teď mám husinu Štěpánek vzpomíná na Davis Cup: Ještě teď mám husinu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Loni v Račicích brali senzační deblový bronz, v červnu po mistrovství Evropy odešli z ambiciózního čtyřkajaku, aby se mohli soustředit na deblkajak. Na světovém šampionátu v portugalském Montemoru ale šlo pro Daniela Havla a Jakuba Špicara všechno špatně. Probojovali se jen do finále B, kde se jezdí o desáté a další místa.„Moc dobré to nebylo, ambice jsme měli určitě větší,“ pokývnul hlavou zadák Havel. „Upřímně ani moc nevíme, kde se stala chyba,“ dodal, když deblkajak dojel v semifinále pátý (postupují první tři).

„Já bych si trochu nasypal popel,“ věděl Špicar. „Bohužel mě tak 400 metrů před cílem chytla křeč do pravé ruky. Musel jsem ruku furt posouvat, to nám určitě nepomohlo,“ vysvětlil.

„Já jsem se cítil dobře, začali jsme se posouvat k postupové pozici, věřil jsem, že to dotáhneme a dofinišujeme, bohužel ale pak nebylo tolik síly, co by mělo být,“ litoval Havel.

Špicarova křeč nebyla prvním problémem posádky. Na startu čtvrteční rozjíždky si Špicar plácnul pádlem o hladinu. „Zabrali jsme každý jinak a sto metrů se rovnali,“ vyložil.

„No a na kontrolním vážení jsme měli trávu na kormidle. Je to tady velký problém, na startu si všichni nechávají trávu sundávat. I my jsme to udělali, ale nepomohlo to. Blbý je, že člověk nevím, jestli jsme s tím jeli celý závod, nebo to chytli někde v půlce. Zkrátka optimálně se nám tady prostě nejezdí, a podle toho vypadají výsledky,“ konstatoval zkušenější z dvojice Havel.

Nebylo tedy rozhodnutí soustředit se jen na deblkajak a vypustit start na „čtyráku“ unáhleným? „Sice se nám tady nejezdí nejlíp, ale řekl bych, že ne,“ prohlásil Špicar.

Jakub Špicar a Daniel Havel si o medaile nezabojují.
Jakub Špicar a Daniel Havel si o medaile nezabojují.

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze