30. července 2017 • 14:17

První medaile z MS v plavání po 14 letech. Skokan Navrátil má stříbro

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Český reprezentant Michal Navrátil získal na mistrovství světa v Budapešti stříbrnou medaili v extrémních skocích do vody. Ve dvoudenní soutěži nestačil jen na Američana Stevea LoBueho.

Dvaatřicetiletý Navrátil se postaral o první českou medaili ze světového šampionátu v plaveckých sportech po 14 letech. Navázal na druhá místa dálkové plavkyně Jany Pechanové a znakařky Ilony Hlaváčkové z Barcelony 2003.

Předtím vystoupily na stupně vítězů už jen skokanky do vody Milena Duchková (1973) a Heidemarie Bártová-Grecká (1991).

Navrátil, který patří do světové špičky v této adrenalinové disciplíně, proměnil v medaili svůj třetí start na mistrovství světa. Před čtyřmi lety v Barceloně byl čtvrtý, v roce 2015 v Kazani ho jeden nevydařený skok odsunul na osmou příčku.

V Budapešti figuroval na druhé příčce už po pátečních dvou skocích z výšky 27 metrů. V polovině soutěže před ním byl s výrazným náskokem obhájce titulu Gary Hunt z Velké Británie, kterému však nevyšlo dnešní finále a musel se spokojit s pátým místem. V semifinále se před Navrátila dostal ještě LoBue, ale Huntův nezdar v posledním skoku vrátil českého závodníka na druhou pozici.

Za vítězným Američanem zaostal Navrátil nakonec o 6,25 bodu. Na třetím místě skončil Ital Alessandro de Rose s odstupem 11,25 bodu na českého skokana.