Synek přijal netradiční výzvu, hodlá na skifu porazit elektromobil | iSport.cz
Ivana Jakoubková
4. září 2019 • 12:13

Synek přijal netradiční výzvu, hodlá na skifu porazit elektromobil

TOP VIDEA
ANALÝZA DERBY: Sparta neprohrála jen kvůli Jílkovi. Musí být dál odvážná ANALÝZA DERBY: Sparta neprohrála jen kvůli Jílkovi. Musí být dál odvážná
PĚT MOMENTŮ VÍKENDU: Derby pod taktovkou Slavie a nepovedená příbramská soulož PĚT MOMENTŮ VÍKENDU: Derby pod taktovkou Slavie a nepovedená příbramská soulož
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skifař Ondřej Synek se po patnácti letech vrátil z velké akce bez medaile, když mu pětice soupeřů ujela, zajistil si alespoň start na olympiádě v Tokiu a je spokojený. Závodění ještě nemá dost, a tak si v pátek střihne jedno hodně netradiční klání. Soupeřem mu nebude žádný veslař, ale první elektromobil z Mladé Boleslavi.Pětinásobný mistr světa Ondřej Synek odrazí od loděnice Dukly na skifu, řidiči vozu Škoda CITIGO eIv nezbude než proplétat se pražskou dopravní špičkou. „Doufám, že v cíli v Troji budu první já, snad mám ještě pořád trochu formy,“ smál se trojnásobný olympijský medailista. „Přes Prahu jsem na lodi ještě nejel, bude to zážitek,“ dodal.

O Synkovi je známo, že žádnou legraci nezkazí, a tak příliš neváhal zapojit se do netradičního pokusu. „Doufám, že řeka bude volná a budu moct jet. Když jsem byl mladší, sjížděli jsme Labe, asi by se klidně dalo ujet i sto kilometrů za den,“ zvažoval. Taková porce ho tentokrát nečeká, veslovat bude zhruba 12 kilometrů k vodáckému kanálu v Praze – Troji. Nástrahou by ale mohly být jezy na Vltavě a zdymadla. „Uvidím, co bude rychlejší. Pokud bude volno, pojedu zdymadlem, když zácpa, budu muset loď přenést,“ plánuje. Domlouvat průjezd předem ale nehodlá. „Auto taky nebude mít domluvené, jestli bude kolona, nebo ne,“ dodal spravedlivě.

Zatímco loni se svým partnerem prohrál sázku a musel pak odpracovat směnu v autoservisu, letos prý půjde jen o čest.

Po elektromobilu si v říjnu zazávodí ještě mezi paddleboardisty a v listopadu hodlá usednout do osmiveslice při Head of Prague, ale pak už ho čeká příprava na jeho pátou olympiádu. „Doufám, že pořádně natrénuju a zůstanu zdravý,“přeje si.

 

MS v ragby, MS v atletice, Velká pardubická

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Speciál k MS

MS v atletice 2019 (27. 9. - 6. 10. 2019, Dauhá)
Program českých atletů Česká nominace

Velká pardubická 2019: 129. ročník slavného dostihu (13. 10. 2019)
Kompletní informace Vítězové a historie ONLINE přenos

Články odjinud


Články odjinud