Volejbalový Jihostroj vyzve nejlepší tým světa. Do Budějovic dorazí Civitanova | iSport.cz
11. prosince 2019 • 18:40

Volejbalový Jihostroj vyzve nejlepší tým světa. Do Budějovic dorazí Civitanova

Autor: pk
Vstoupit do diskuse
0
Volejbalisty Českých Budějovic vyzve v Lize mistrů nejlepší tým světa.
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaká je nálada ve Slavii před restartem? Pomohla jí pauza?
Nausch Sluková a Hermannová zase spolu. Podívejte se na jejich trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nestává se často, aby do České republiky přicestoval nejlepší sportovní klub v daném odvětí. Už ve čtvrtek se to fandům volejbalu vyplní. Dorazí totiž Cucine Lube Civitanova. Italský velkoklub, který vládne všem. Oficiálně. V minulý týdnu totiž vyhrál mistrovství světa týmů. Aktuální šampiony vyzve už ve čtvrtek 12. prosince Jihostroj České Budějovice, a to v rámci CEV Ligy mistrů. „Nevím, jestli existuje nějaký recept na takový tým. Základ bude určitě skvělý servis, koncentrace ve všech směrech, agresivita a velká dávka štěstí,“ hodnotil univerzál Filip Křesťan. Utkání začíná od 18:00Budějovičtí volejbalisté Ligu mistrů rozehráli skvěle. Minulý týden na palubovce Fenerbahce Istanbul po velmi dobrém výkonu porazili favorizovaného soupeře v pěti setech. Jenže ve čtvrtek je čeká ještě větší výzva. Civitanova disponuje nejzářivějšími volejbalovými hvězdami, stačí zmínit jména – Robertlandy Simon, Bruno Rezende, Osmany Juantorena a Yoandy Leal. „V současné době převládá spíše euforie než respekt ze soupeře. Takové utkání se nehraje každý den,“ dodal Křesťan, nejlépe bodující hráč z Turecka.

Jihostroj se na prestižní duel Ligy mistrů připravuje standardně. „Koukáme hodně na videa, zjišťujeme co nejvíce a jak hrají. Ale jsou tak dobré a komplexní družstvo, že jsou schopni měnit styl hry a v každém jsou vynikající,“ popisoval trenér Jihostroje René Dvořák, podle kterého není možné se připravit speciálně pouze na jednoho hráče.

„Jejich útočná síla je velká a vyrovnaná na všech postech. Nemůžeme se zaměřit ani jen na nahrávače, který skvěle diriguje hru.“ Jeden z možných receptů je tak kvalitní podání. „Odtáhnout je příjmem od sítě, aby nemohli rychle kombinovat,“ doplnil trenér Dvořák. Utkání se odehraje ve čtvrtek od 18 hodin ve Sportovní hale v Českých Budějovicích. Diváci budou moci do haly 90 minut před začátkem utkání.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud