Reprezentační volejbalisté nemusejí odehrát ani zápas. Máme plán, říká Javůrek | iSport.cz
23. dubna 2020 • 11:31

Reprezentační volejbalisté nemusejí odehrát ani zápas. Máme plán, říká Javůrek

Autor:
Vstoupit do diskuse
0
Čeští volejbalisté v akci
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaká je nálada ve Slavii před restartem? Pomohla jí pauza?
Nausch Sluková a Hermannová zase spolu. Podívejte se na jejich trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

V tuto dobu měla vrcholit volejbalová UNIQA extraliga, která se však poprvé v novodobé historii neodehraje. Pandemie koronaviru ovlivňuje také reprezentační akce, například Golden European League je zatím odložena na neurčito, zatím není možné pořádat ani soustředění. „Není vůbec jasné, kdy se reprezentanti sejdou. Připravené máme ale různé scénáře,“ prohlásil manažer reprezentací Miloslav Javůrek.Právě v květnu a červnu měla mužská volejbalová reprezentace odehrát jediný letošní vrchol – Golden European League. Utkání s Makedonií, Portugalskem nebo Tureckem se odložily na neurčito. Přitom se jednalo o důležitou prověrku před mistrovství Evropy 2021, v rámci které se bude jedna ze základních skupin pořádat v Ostravě. „Vše zatím závisí na rozhodnutí evropské volejbalové federace a české vlády. Pokud se akce spustí se zpožděním, přizpůsobíme se a zorganizujeme nezbytné kroky,“ dodal Javůrek.

Reprezentačním volejbalistům reálně hrozí, že neodehrají ani jeden soutěžní zápas. „Pokud se Golden European League letos neuskuteční, máme připravené řešení. Jednáme o čtyř až šestitýdenním bloku, ideálně někdy v červnu. To samé platí také pro reprezentační volejbalistky,“ upřesnil manažer reprezentací Javůrek. Na české hráčky čeká kromě Golden European League také kvalifikace na mistrovství Evropy 2021.

Od pondělí 20. dubna mohou začít trénovat profesionální sportovci. Povolené nařízení se však týká venkovních sportovišť. „O tom, zda se můžeme začít připravovat v halách se nikde moc bohužel nemluví. Musíme počkat na podrobnější výklad. Moc by nám to prospělo, kdyby naši hráči mohli trénovat přes síť v uzavřených prostorech,“ dodal Javůrek.

Nedávno Správní rada ČVS „uzavřela“ na dvě sezony extraligy, nebude možné v nich spadnout do nižších lig. Manažer reprezentací v tom vidí určitou příležitost pro mladší hráče. „Může se stát, že některé kluby zbavené hrozby sestupu dají větší příležitost mladším hráčům či hráčkám, kteří by jinak na svoji šanci museli čekat déle. Na jejich růst to bude mít pozitivní vývoj. Trénovat je důležité, ale herní praxe, která si jim tímto otevírá je ještě důležitější,“ potvrdil Javůrek.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud