Biatlonový nováček Ondřej Hošek: Střelec od vodních peřejí | iSport.cz
5. ledna 2018 • 12:04

Biatlonový nováček Ondřej Hošek: Střelec od vodních peřejí

Autor:
TOP VIDEA
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou?
Grygera už odchod Bílka neřeší. Co rozhodlo pro Pivarníka a přijde Vukadinovič? Grygera už odchod Bílka neřeší. Co rozhodlo pro Pivarníka a přijde Vukadinovič?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měří jen 160 centimetrů, bicepsy má však skoro jako Vavřinec Hradilek. „A Jířa Prskavec je jedním z těch, s kým jsem strávil dětství,“ směje se Ondřej Hošek. Ještě jako junior krotil divoké peřeje ve vodním slalomu a jeho sestra Kateřina je mistryní světa v kategorii C1. Dnes ale 22letý talent zažije debut na opačném poli – v SP Oberhofu chce ukázat, že je novou nadějí českého biatlonu.Ještě v červenci si na Instagram vložil fotografii, jak se uprostřed vodní vřavy vyhýbá slalomové brance. Neubránil se přitom pověstnému loknutí…avšak žertoval:
„Náklon jako za mlada.“

Jak ale teploty padaly níž a dny se začínaly zkracovat, Ondřej Hošek již znovu vyměnil pádlo za malorážku a lyže, přičemž dnes zažije místo vody debut mezi elitou na sněhu – v SP v biatlonu. „Stále mi to úplně nedochází. Těším se ale moc. Budu trénovat na tratích SP, potkám ty nejlepší závodníky a zažiju krásnou atmosféru. Už jen toho si vážím,“ přiznával dvaadvacetiletý mladík.

Vydobyl si to nejen tréninkovou dřinou, ale třeba i pátým místem v prosincovém vytrvalostním závodě IBU Cupu v Obertilliachu. A při absenci Michala Šlesingra, jenž stále doléčuje zraněné koleno, jde o prostor, v němž může univerzál dvou sportů ukázat, jak velkou nadějí do budoucna je.  

„V žácích, dorostu i v juniorech se vodní slalom s biatlonem docela vhodně doplňovaly. Dlouho jsem například v biatlonu těžil ze silných paží, které jsem díky vodnímu slalomu měl,“ říkal Hošek.

Sám sice měří jen 160 centimetrů a ví, že je kvůli své výšce i terčem řady vtipů, jenže i v takovou chvíli se na něm projeví nátura vodáka: nebrat se až příliš vážně a brát vše s humorem. „Jo, naučil jsem se s tím žít,“ pomrkává pobaveně.

Nicméně ani pro něj nebylo snadné se vodního slalomu vzdát. Stal se tu například juniorským mistrem Evropy, byl pátým juniorem světa a navíc i jeho sestra Kateřina je světovou šampionkou ze singlkanoe (C1) z roku 2011. Vodnímu slalomu se věnoval rovněž jeho starší bratr Jan a sám Hošek v něm vidí v souvislosti s biatlonem spoustu společného.

Tak například, do průjezdu poslední branky, respektive sestřelení závěrečného terče není nic jisté. „Z tohoto pohledu jsou si obě odvětví trochu podobná, ale tlak na psychiku mi přišel ve vodním slalomu ještě mnohem větší,“ porovnává nicméně Hošek.  „Voda mě však stále baví a mám kolem ní také hodně kamarádů a přátel, takže když je příležitost, hned sedám do lodi,“ vypráví.

Navzdory tomu, že se tak již v biatlonu stal bronzovým medailistou z juniorského MS ve štafetách, není tedy možné, aby neznal bronzového medailistu z Ria de Janeira Jiřího Prskavce. „Ano, Jířa byl jedním z těch, s nimiž jsem u vody prožil dětství,“ usmál se.

Nyní je tedy i na něm, aby si pro změnu on začal snít svůj olympijský sen…

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud