5. ledna 2018 • 10:25

Proč ten terč nespadl? Puskarčíkovou ovlivnila rozbitá klapka

Autor:
TOP VIDEA
Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man! Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man!
Tlustý a jazykolamy? Jak si bývalý útočník poradil sledujte na O2 TV SPORT Tlustý a jazykolamy? Jak si bývalý útočník poradil sledujte na O2 TV SPORT
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl to nezvyklý moment, jehož si během závodu takřka nikdo nevšiml. Trenér Zdeněk Vítek však v tu chvíli zbystřil u dalekohledu jako ostříž… a neváhal se hned dovolat spravedlnosti u rozhodčích. „Chvíli jsme se tam o tom dohadovali, ale pak se to vyjasnilo. Tohle se prostě může stát,“ uznal pak smířeně. Co se nicméně přihodilo? Sprint v Oberhofu byl v plném proudu, když po Jessice Jislové a Veronice Vítkové přijela na stav číslo sedm – na místo, kde české biatlonistky před závodem nastřelovaly – Eva Puskarčíková.

První rána byla dobrá, klapka ji zakryla. Druhá též se stejnou reakcí. Při třetí, která však byla rovněž přesná, se kryt nezavřel. „Přitom jsem v dalekohledu viděl, že byla dobrá,“ přiznal Vítek.

Sama Puskarčíková to ani nezaregistrovala, podívala se, viděla dva nesklopené terče a vydala se na dvě trestná kola. Kouč začal ihned závadu reklamovat u rozhodčích. Než však s nimi vše vykomunikoval, dorazila na stejný stav i Lucie Charvátová. A ani jí se přesná trefa při třetí ráně nesklopila.

Eva Puskarčíková ve sprinterském závodě

„To už bylo vidět, že je něco špatně, a následně ten stav hned zavřeli. Zpětně se pak i podívali do dalekohledu a zjistili, že tam ty rány jsou. A po závodě mi dokonce přinesli rozbitou, prasklou klapku z toho stavu,“ usmál se Vítek.

Ač nakonec Puskarčíková dojela do cíle za první dvacítkou, ještě než závod skončil, rozsvítila se u ní hvězdička a z času se jí brzy odečetlo sedmadvacet vteřin. A ona tím poskočila do top desítky. Podobný princip se pak aplikoval i u Charvátové, u ní však už po třech chybách vestoje neměl dodatečný odpočet výrazný význam a skončila jednasedmdesátá.

„Na jednu stranu je škoda, že se to vůbec stalo, nicméně nám odečetli 27 vteřin, což by mohlo té ztrátě za trestné kolo tak odpovídat. Je to prostě technická závada, to se stane,“ mávl nad tím rukou Vítek. „Jako trenér jsem to ale ještě nezažil,“ dodal.

Teď jen, aby se něco takového neopakovalo i dnes ve sprintu mužů nebo v sobotní stíhačce.

 

Co musíte vědět o EURO

Unikátní fotbalová konference

- nasbírejte informace o síle českých soupeřů

- debatujte o budoucím vítězi celého turnaje

- poslechněte si zkušenosti ze zákulisí EURA

Sledujte živé vysílání diskuze
s fotbalovými experty

Přenos začíná 9.5. od 15:00

Park Holiday Congress & Welness Hotel, Praha - Benice

Na koho se můžete těšit?

Milan Baroš
Jaroslav Hřebík
Vítězslav Lavička
Luboš Kozel
Pavel Kuka

Řečníci

Milan Baroš

Milan Baroš

Bývalý reprezentační útočník patří k nejlepším českým fotbalistům všech dob. S Liverpoolem vyhrál Ligu mistrů, s Lyonem francouzskou ligu a to samé dokázal i s tureckým Galatasarayem. Po ukončení zahraničních angažmá se vrátil do Baníku Ostrava, poté zamířil do Mladé Boleslavi.

Jaroslav Hřebík

Jaroslav Hřebík

Bývalý profesionální hráč a trenér mnoha českých ligových klubů včetně Slavie či Sparty, kterou vedl i v Lize mistrů. V klubu nyní působí na pozici šéftrenéra mládeže. V roce 2011 s reprezentací do 19 let získal stříbrné medaile na mistrovství Evropy.

Verner Lička

Verner Lička

Bývalý český fotbalista a současný trenér. Mezi jeho největší hráčské úspěchy patří zlato z LOH 1980, bronz z ME 1980 a trojnásobné vítězství československé ligy. V dubnu 2016 se stal hlavním trenérem polského klubu RKS Radomiak Radom.

Luboš Kozel

Luboš Kozel

Bývalý reprezentační a ligový obránce. Většinu své kariéry strávil ve Slavii Praha, se kterou také získal v roce 1996 svůj jediný mistrovský titul. Aktuálně trénuje Duklu Praha, kde působí už šest let. Předtím vedl Jablonec, v Liberci dělal asistenta.

Jindřich Trpišovský

Jindřich Trpišovský

Progresivní fotbalový trenér, který momentálně působí v klubu FC Slovan Liberec. V sezoně 2014/15 dovedl Viktorii Žižkovi i přes ekonomické problémy ke 4. místu ve druhé nejvyšší české soutěži. Jeho velkým úspěchem byl postup s Libercem do základní skupiny Evropské ligy 2015/16.

Vítězslav Lavička

Vítězslav Lavička

Fotbalový trenér a bývalý profesionální hráč nyní působící jako hlavní trenér u české fotbalové reprezentace do 21 let. V sezoně 2005/06 dovedl Liberec k zisku titulu, v ročníku 2013/14 to zopakoval se Spartou. Za sebou má také angažmá v Austrálii, kde se Sydney FC slavil zisk titulu.

Pavel Hartman

Pavel Hartman

Vystudoval FTVS UK Praha – specializaci trenér fotbalu. Jako novinář absolvoval tři mistrovství Evropy a dvě mistrovství světa ve fotbale. Coby rozhlasový reportér se zúčastnil olympijských her v Atlantě. Nyní je fotbalovým expertem a redaktorem pátečního Magazínu deníku Sport.

Pavel Kuka

Pavel Kuka

Bývalý dlouholetý útočník Slavie Praha a vicemistr Evropy z roku 1996. Mnoho let strávil také v německé bundeslize, kde nastupoval za Kaiserslautern, Norimberk a Stuttgart. Za reprezentaci odehrál 87 zápasů a vstřelil 29 gólů. Po své kariéře byl sportovním manažerem Viktorie Plzeň.Program konference

Moderátoři: Michal Petrák, Ladislav Valášek

14:30 - 15:00Registrace
15:00 - 15:10Zahájení konference
15:10 - 16:10Představujeme mistra Evropy 2016
Expertní skupina: Jaroslav Hřebík, Luboš Kozel, Milan Baroš, Pavel Hartman
16:10 - 16:20Coffee break
16:20 - 17:30Soupeři českého týmu na EURO
Expertní skupina: Jaroslav Hřebík, Luboš Kozel, Jindřich Trpišovský, Vítězslav Lavička
17:30 - 18:00Coffee break
18:00 - 18:45EURO očima hráčů
Moderovaný rozhovor + otázky z publika
18:45 - 19:45Síla a šance českého týmu
Expertní skupina: Verner Lička, Vítězslav Lavička, Jindřich Trpišovský, Pavel Hartman
19:45 - 20:15Volná diskuse na závěr (otázky, odpovědi)


Praktické informace

Cena vstupenky: 1000 Kč

V ceně vstupenky je vstup na konferenci
a drobné občerstvení po celou dobu konání.

Doprava & parkování

Nejlepší doprava na konferenci je pomocí auta. V místě konference je zajištěno parkování v podzemních garážích zdarma.

Můžete také využít autobusové spojení linku 265 nebo 325, které odjíždí z Nádraží Uhříněves.Konferenci organizuje Deník Sport ve spolupráci s Unií českých fotbalových trenérů.

© 2001 - 2016 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s. a dodavatelé obsahu. ISSN 1213-8991MS v biatlonu 2017
MS v biatlonu 2016
SP v Novém MěstěKlasická verze
Mobilní verze