Norové vládli štafetě na MS, Češi bez Nováka a Fellnera dostiženi o kolo

0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Norští běžci na lyžích na mistrovství světa v Planici vyhráli štafetu na 4x10 kilometrů a ovládli ji na dvanáctém šampionátu za sebou. Česká čtveřice Tomáš Dufek, Luděk Šeller, Tomáš Lukeš a Kryštof Zatloukal závod nedokončila, Norové ji dostihli.

Norští favorité vyhráli s náskokem 46,9 sekundy před Finskem, třetí byli s minutovým odstupem Němci. Norsko potvrdilo nadvládu ve štafetě, kterou naposledy na mistrovství nevyhrálo v roce 1999. Celkem z ní má dvacet titulů.

České kvarteto se od začátku pohybovalo na chvostu závodu, který pro něj skončil už na třetím úseku. Hvězdný norský finišman Johannes Hösflot Klaebo dojel Lukeše a Zatloukal už na trať ani nevyrazil.

Mistrovství světa v klasickém lyžování v Planici:

Běh:

Muži - štafeta 4x10 km: 1. Norsko (Holund, Golberg, Krüger, Klaebo) 1:32:54,7, 2. Finsko (Hakola, Niskanen, Hyvarinen, Anttola) -46,9, 3. Německo (Kuchler, Brugger, Dobler, Moch) -59,8, 4. Francie -1:00,5, 5. Kanada -1:22,5, 6. Švédsko -1:36,7, ...Česko (Dufek, Šeller, Lukeš, Zatloukal) dostiženo.