V Trondheimu vyhrála Majdičová

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Vedoucí závodnice Světového poháru v běhu na lyžích Petra Majdičová ze Slovinska vyhrála dnešní klasickou třicítku s hromadným startem v Trondheimu a v čele průběžného pořadí zvýšila náskok před Polkou Justynou Kowalczykovou na 131 bodů.

Česká reprezentantka Kamila Rajdlová doběhla do cíle třináctá, což je její nejlepší výsledek v sezoně.

Majdičová tak razantně míří k celkovému triumfu ve Světovém poháru. Před dvěma dny vyhrála v norském zimním středisku sprint, dnes naopak kralovala nejdelší vypisované trati, třebaže na 25. kilometru ještě měla na vedoucí Kowalczykovou více než půlminutovou ztrátu.

Do konce sezony chybějí ještě čtyři závody, které jsou v příštím týdnu na programu ve Švédsku. Kowalczyková nakonec doběhla s dvanáctisekundovým odstupem druhá, ve finiši byla rychlejší než třetí Japonka Masako Išidaová i než domácí závodnice Kristin Steiraová. Rajdlová v závěru předjela několik soupeřek a na vítězku ztratila bezmála minutu a půl.