28. října 2021 • 14:53

Bizarní ruští maskoti: hromada betonu, děsivý čmelák i tančící majonéza

Autor: kal
Vstoupit do diskuse
0
 • Ruský sport za svou bohatou historii pamatuje řadu velice bizarních klubových maskotů, které můžete v Rusku vídat dodnesRuský sport za svou bohatou historii pamatuje řadu velice bizarních klubových maskotů, které můžete v Rusku vídat dodnesFOTO: koláž iSport.cz

  Ruský sport pamatuje za svou historii řadu skandálů a dosti bizarních situací. Když si říkáte, že už se nemůže stát podivnější příhoda, v Rusku se stane ještě větší podivnost. Nejinak je tomu i u maskotů tamních sportovních klubů. Při pohledu na některého z nich si leckdo jistě musí říkat: Kam se hrabe zrzavý Gritty, šílený maskot Philadelphia Flyers? V článku iSport.cz se podívejte na někdejší i nové talismany ruských fotbalistů či hokejistů. 

 • Čmelák z Uralu a tančící majonéza

  Na maskotovi z dalšího ruského fotbalového klubu není nic extra neobvyklého. Čmelák, který reprezentuje FC Ural z Jekatěrinburgu, během posledních let prošel podobně jako v řadě světových klubů upgradem, dokonce při zápasech jezdí kolem hřiště na motorce. Žádný další kousek však zřejmě netrumfne taneček z roku 2016, kdy Čmelák po konci prvního poločasu utkání Uralu s Rostovem na trávníku „pařil“ s maskoty v kostýmech majonézy. Tehdy šlo o spolupráci klubu se sponzorem, pohled je to však dosti bizarní.

 • Los a ryba se záviděníhodnými rty

  Určitým zjevením Premier Ligy se stal fotbalový klub Tosno. Existoval pouze pět let a elitní ruskou soutěži si zahrál pouze ve své poslední sezoně 2017-18, po jejím konci kvůli finančním problémům zanikl. Fanouškům však bezpochyby utkvěli v paměti dva týmoví maskoti - los Elka a ryba Smelt. Druhý z nich vyvolal zřejmě nejvíc otázek. Co má společného koruška (ryba) s fotbalem? A hlavně proč má rty, které by ji záviděly i mnohé „modelky“ z Instagramu?

           

 • „Býk“ z Kamerunu

  Dvěma maskoty se mohou pyšnit také fotbalisté Krasnodaru. Oficiálně má klub pouze jednoho býka, kterého má i v logu, na tribunách ale při každém zápase nechybí další. Skalním fanouškem ruského mužstva je totiž tzv. ZOMO. Kamerunec žijící v Krasnodaru dělá na tribunách show se svým make-upem, tradičními africkými oděvy a výstředními kostýmy, které jsou kolikrát tvořené jen tělovou barvou.

 • Betonová hromada s trsem trávy

  Jeden z nejnovějších a bezpochyby nejbizarnějších maskotů v Rusku. Když FK Baltika Kaliningrad hledal nový týmový talisman, vítěze měl najít v Edikovi. Co je vlastně zač nový maskot se smějícím se výrazem a zelenými vlasy, který připomíná sloupek z plotu či hřebík? Edik má ve skutečnosti symbolizovat betonovou hromadu a trs trávy. Klub tím chce odkazovat na 50 tisíc hald betonu, z nichž byl postavený tamní stadion.

 • Fanoušci chtěli houbu

  V tradičním ruském městě Rjazaň dostali příznivci tamního hokejového klubu jedinečnou příležitost, aby si formou hlasování vybrali nového maskota. Výsledek byl hodně zvláštní. Jedním z nových symbolů mužstva se stala houba! A dostala jméno BoRya (BoRja), což je zkratka pro fanoušky Rjazaně.

 • Maskot nahánějící hrůzu

  Kdybyste se zeptali fanoušků soupeřů hokejistů z Lipecku, zda jim víc nahánělo hrůzu mužstvo na ledě či týmový maskot, odpověď by byla zřejmě jasná. Tamní klub, jenž hrával druhou nejvyšší ruskou ligu (VHL), před sedmi lety představil za přítomnosti krásných roztleskávaček jako svůj talisman čmeláka Žeka. Fanoušci nejen hokejového týmu si maskota s výrazem nahánějícím hrůzu a kulatou postavou rychle zamilovali. Ruský web Sport-express o Žekovi napsal, že je to pravděpodobně nejchlapáčtější maskot v historii.

 • Průměrný fanoušek

  Tohle přece nemůže být fotbalista… Hodně netypického maskota měli v minulosti i hráči Samary. „Křídla Sovětů“ reprezentoval při zápasech Premier Ligy nafukovací panák, který kromě míče měl pramálo společného s fotbalem. Ruská média si zavtipkovala a uvedla, že vzorem musel být průměrný fanoušek Samary.

 • Saturn

  Podivnou kouli na způsob fotbalového míče s „prstencem“, jež symbolizovala Saturn, si vybral jako maskota FK Ramenskoje. Tým z Moskevské oblasti, jenž mezi lety 1999 až 2011 působil v ruské Premier Lize, má i v názvu jméno planety sluneční soustavy. Tamním fotbalistům tak přezdívali fanoušci „mimozemšťané“. Klub založený v roce 1946 kvůli obrovským dluhům před deseti lety v elitní soutěži skončil.

 • BONUS k Saturnu

  Na zápasech Saturnu Ramenskoje mohli diváci spatřit ještě jednoho hodně podivného maskota. V rámci reklamní kampaně tamního autobazaru a jednoho ze sponzorů klubu chodil kolem hřiště obrovský zelený mimozemšťan s vykuleným výrazem. Nelze vyloučit, že nejednomu z malých fanoušků mohl způsobit menší šok.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2021

Davis Cup 2021 (25. listopadu - 5. prosince, Madrid, Innsbruck, Turín)
Program turnaje Česká nominace

Biatlon 2021/2022 (27. listopadu - 5. prosince, Östersund)
SP v biatlonu Östersund Program SP v biatlonu 2021/2022

Zimní olympijské hry 2022 (4. - 20. února 2022, Peking)
Hokej na ZOH 2022

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud